RAMAZAN NEDENİYLE KIZILAY’IN KAN STOKLARI AZALDI


İsmail ERAVCI-özel

Oğuz Eryıldız: Sökelileri daha fazla kan vermeye davet ediyorum. Ayrıca şu ana kadar 200 paket gıda yardımında bulundukları için teşekkür ediyorum.

Kızılay Söke Şube Başkanı Oğuz Eryıldız, Ramazan nedeniyle çalışmalarını daha yoğun şekilde devam ettiklerini belirterek, Kızılay olarak vatandaşın verdiği zekat ve fitrelerden komisyon almadıklarını belirterek, Söke’de toplanan yardımların yine Söke’deki ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını söyledi.

Oğuz Eryıldız içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayı nedeniyle kan stoklarının azaldığını belirterek “İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında geçen yıllarda olduğu gibi kan stokları azaldı. Bilindiği gibi Kızılay Gezici kan istasyonumuz haftanın 2 veya 3 gün Söke Belediye meydanı ile Cumhuriyet Meydanında vatandaşların kan bağışlarını kabul ediyor. Şunun bilincinde olmak gerekli. Kan acil ihtiyaç değildir. Kan sürekli ihtiyaçtır. Bundan dolayı kana sürekli ihtilaç var. Vücudumuzun hiçbir şeye gerek olmadan ürettiği kan insanın diğer insanlara bağışlamak en güzel bağıştır.”dedi.

Her sene geleneksel hale gelen gıda kolisi bağışının Novada da bulunan Kipa’da sürdüğünü söyleyen Oğuz Eryıldız “Gıda kolisi bağış kampanyası yaklaşık 15 gündür devam ediyor. Bu süre içinde vatandaşlarımız 200 gıda paketi bağışında bullundular. Bağışlanan bu kolilerin yaklaşık 100 tanesini ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Geri kalanlarıda dağıtmaya devam ediyoruz. Bağış kampanyamız sürüyor. Her gün Novada  Kipa’da saat 14.00 22.00 arasında bağışçıların kolilerini kabul ediyoruz. Kurban bağışından elde edilen kurban kavurmaları Ramazanda ilçedeki ihtiyaç sahiplerinin sofralarında yerini aldı. 500 adet kavurmayı ihtiyaç sahiplerinin sofralarına ulaştırdık. Şunun bilinmesinde yarar var. Söke’de toplanan yardımlar yine Söke’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Sökelinin yardımı yine Sökeli de kalıyor.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.