SÖKE BELEDİYESİ “BURADA SOKAK YOK” DEDİ SORUNU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇÖZDÜ

İsmail Eravcı -ÖZEL

Yenidoğan Mahallesi Özbey Bölgesinde yıllardır yol sorunu yaşayan emekli öğretmen H.Ç.’nin imdadına Büyükşehir Belediyesi yetişti. Yaklaşık 20 yıldır yol sorunu yaşayan emekli öğretmen artık Yenidoğan Mahallesi Özbey bölgesindeki evine sorunsuz ulaşım sağlayacak.

Yenidoğan Mahalle Muhtarı Tuncay Tunç, yaklaşık 20 yıldır evine ulaşmak için yol sorunu yaşayan emekli öğretmenin sorununu önce Söke Belediyesine iletti. Söke Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü öğretmenin evinin bulunduğu 48. Sokağa gelerek inceleme yaptılar. 48. Sokak üzerindeki evin imarlı ve planlı olmasına rağmen burada sokak yok diyerek yolu yapmayı reddettiler. Bunun üzerine işin peşini bırakmayan Mahalle Muhtarı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile görüştü. Özlem Çerçioğlu’nun ASKİ ekiplerine verdiği talimatla yol sorunu çözüldü.

Yenidoğan Mahalle Muhtarı başta Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğluna teşekkür ederek gazeteniz Yeni Söke’ye açıklamalarda bulundu. Tuncay Tunç, emekli öğretmene ait evin gecekondu olmadığını belirterek “Ev imarlı ve planlı bir ev. Suyu sayacı, elektriği sayacı var. Emlak vergisini ödüyor. Üstelik imar planlarında var ve 48. Sokak olarak geçiyor. Bu sokağın açılmasını istedik. Söke Belediyesi Fen İşleri ekipleri geldi, incelemelerde bulundular. Verdikleri cevap burada sokak yok oldu. Bende kendilerine madem burada sokak yokta bu imarlı ve planlı evin nasıl yapıldığını sordum. Ancak kendilerine yolu açmaya ikna edemedim.”dedi.

Daha sonra sorunu Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğluna ilettiğini söyleyen Muhtar Tuncay Tunç “Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu dikkatlice dinledi ve imarlı ve planlı yapılan evin mutlaka yolunun da olması gerektiğini söyledi. Hemen ASKİ ekiplerine talimat verdi ve Söke Belediyesinin yok dediği 48. Sokakta ASKİ ekipleri parke taşı döşemeye başladılar. Parke taşı döşeme çalışmasından önce burada bir dere vardı. Dereye Yenidoğan Belediyesi küçük büzler döşemişti. Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri küçük büzleri kaldırdılar yerlerine daha büyük büzler koydular. Böylece yağmurlarda sık sık taşan derenin taşmasının önüne de geçilmiş oldu. Böylece büyükşehir Belediyesi 20-25 yıllık bir yol sorununu çözmüş oldu. Hizmet halk için yapılır, bir kişide olsa yolu yoksa yerel yönetimin görevi onu yapmaktır. Ben bir kez daha Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na ve emeği geçen ASKİ ekiplerine teşekkür ediyorum.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.