15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA VE DEMOKRASİ ETKİNLİKLERİ SÖKE’DE BAŞLADI

İsmail ERAVCI

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri bir program kapsamında başladı. Söke İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan program çerçevesinde başlayan etkinlikler dün şehitlik ziyaretiyle başladı. Protokol üyeleri ve Söke’deki sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan grup Söke Asri Mezarlıktaki şehitliği ziyaret ettiler.

Başta Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu olmak üzere Söke Garnizon Komutan Vekili Per. Albay Hasan Kızgınçelik, Söke Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, Söke İlçe Jandarma Komutanı Gökhan Kurgan, İlçe Emniyet Müdürü İsmet Şimşek, İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Ömer Şimşek, Söke Nüfus Müdürü Arif Güner, Söke Tapu Müdürü Salih Pota, Vergi Dairesi Müdürü Süleyman Demir, İşkur Müdürü Cemil Altun, SGK Müdürü Abdullah Kabal, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile şehit yakınları katıldılar. Şehitlikte Kuran-ı Kerim okunmasından sonra Söke Müftüsü Ahmet Yayla tarafından dua edildi.

Asri mezarlıktaki şehitlik ziyaretinin ardından Söke Kocami’de 20 imam tarafından hatmi Şerif okundu. Saat 14.00’den itibaren de yine Söke Kocacami’de şehitler için mevlidi şerif okundu. Lokma hayrı yapıldı.

Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, şehitlikleri ziyaret ederek şehitlerimiz için dua ettik. Vatanımızın bölünmezliği, Devletimizin bekası için canını feda etmiş bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. Hafta boyunca şehitlerimizi rahmetle anacağız. Bugün hür ve bağımsız şekilde yaşıyorsak bunu onlara borçluyuz.” dedi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında İlçe Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada hafta boyunca tüm camilerde şehitler için hatmi şerif okunacak. 15 Temmuz günü saat 20.00’den itibaren Cumhuriyet Meydanında toplanılacak. Toplanma sırasında şiirler okunacak, slayt ve video gösterileri yapılacak. Saat 23.00’de yürüyüş başlayacak. Yürüyüş korteji yeniden Cumhuriyet Meydanında toplanmasının ardından saygı duruşunun yapılacağı alanda İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeylu konuşma yapacak. 16 Temmuz saat 00.13’de camilerde sela okunacak. Şehitlerimiz için Kuran okunması ve demokrasi nöbeti ile sona erecek.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.