VERGİ DAİRELERİNDE YAPILANDIRMA MESAİSİ

İsmail ERAVCI

Aydın Vergi Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin 6736 ve 7020 sayılı Kanunlardan yararlanmaya devam edebilmek için 31 Temmuz’a kadar ödeme yapılması gerektiği, bunun yanında motorlu taşıt vergilerinin son ödeme tarihinin 31 temmuz pazartesi günü olması nedeniyle vergi dairelerinin cumartesi günü saat 17.00’ye kadar açık olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili Aydın Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevitoğlu yaptığı açıklamada “6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borçların, 2017 yılının Mart ayından Temmuz ayına ertelenen üçüncü taksit ve 7020 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların birinci taksit ödemelerinin devam ettiği belirtildi. Özellikle birikmiş borçların ödenmesinde büyük kolaylık sağlayan 6736 ve 7020 sayılı Kanunlardan yararlanmaya devam edebilmek için 31 Temmuz’a kadar ödeme yapılması gerekmektedir, ödemeler www.gib.gov.tr internet sayfamızdan, anlaşmalı bankalardan, vergi dairelerinden yapılabilir. Ayrıca, internet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için tarayıcıya www.gib.gov.tr adresi yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Aynı zamanda Motorlu Taşıtlar Vergisinin 2. taksidinin ödeme süresi de 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü sona erdiğinden, yaşanması muhtemel yoğunluğun önlenmesi amacıyla 29 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 17:00’ye kadar İl genelinde bütün vergi daireleri açık bulundurulacak olup, ayrıca 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü saat 23:59’a kadar İl genelindeki bütün vergi daireleri hizmet vermeye devam edecektir.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.