SÖKE JANDARMASI 8 ZEHİR TACİRİNİ YAKALADI, 3’Ü TUTUKLANDI

HABER MERKEZİ

Söke İlçe Jandarması ve Aydın İl Jandarma Komutanlığı Kom şubesinin uzun uzun süren takipleri sonucunda Söke’de 8 zehir tacirinin yakalandığı belirtilirken, zehir tacirlerinden üçü tutuklanırken, ikisinin sorgusunun devam ettiği, diğer 3’ü ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Söke ilçe Jandarma Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı KOM şubesinin uzun süre takip sonucu ortaklaşa yaptığı operasyon ile 8 zehir taciri yakalandı. Yakalanan zanlılar ile birlikte; 373 gr. metamfetamin, 13 gr. esrar maddesi, uyuşturucu satışında kullanılan 3 adet hassas terazi, bir miktar bonzai, 2 uyuşturucu kullanımına yarayan aparat, uyuşturucu haplar ve 1 adet çalıntı motosiklet de ele geçirilmiştir.

Yakalanan kişilerden, MT, AÖ, BT adli makamlarca tutuklanırken, MT, AD ve DB ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış olup iki kişinin ise sorgusu devam etmektedir.

Vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini sağlama konusunda olduğu gibi uyuşturucu ile mücadele konusunda da büyük bir özveri ve gayretle çalışan Jandarma teşkilatımızın mensuplarını kutluyorum.”dedi.

 

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.