GÜRER: TEŞKİLATIN İL BAŞKANI KONUSUNDA EĞİLİMİ BELİRLENDİ


İsmail ERAVCI

AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, pazartesi günü Aydın’da yapılan il başkanlığı için temayül yoklamasında resmi olarak 22 adayın, daha sonra bu adaylara 4 ismin daha eklenerek 26 kişi konusunda teşkilatın görüşlerinin belirlendiğini söyledi.

Temayül yoklamasına yoğun bir katılımın olmasının sevindirici olduğunu belirterek “AK Parti’de herkes teşkatın her kademesine aday olabilir. Zaten olmalıdır da. Bunun için İl Başkanlığı için 26 adayın çıkması sevindiricidir. AK Partinin kurulduğu tarihten bu yana yönetim kademesinde bulunmuş, kadın ve gençlik kolları yönetim kadrolarında bulunmuş kişiler il başkanı konusunda görüşlerini bildirdiler. Şimdi buradan çıkacak sonuçları genel merkezimiz değerlendirecek ve il başkanı konusunda fikir sahibi olacaklar.

Aynı uygulamanın bir küçüğü ilçe başkanlığı için yapılacak. Bu sefer ilde değil de ilçelerde yapılacak. İlçelerde yapılacak temayül yoklaması Eylül ayı içinde yapılacak. Yani gündemimizde genel kurullarımız var. 2019 yılında yapılacak seçimlere en güçlü yönetimlerle girmek için bu çalışmalar yapılıyor.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.