BOZDOĞAN BELEDİYE SPOR SÖKESPOR KARŞISINDA GALİBİYETİ KAÇIRDI 3-3

Sökespor taraftarı Bozdoğansporlu oyuncuları ayakta 

alkışlarken, Sökesporílu oyuncalara ¸st¸ kapalı tepki gˆsterdi.


İsmail ERAVCI

Bozdoğan Belediyespor maçın ikinci yarısında mükemmel bir futbol oynarken, biraz daha dikkatli olsalar sahadan galibiyetle ayrılmaları işten bile değildi.

Özellikle 61. Dakikada Gökay Çobanoğlu orta sahadan aldığı topla Sökespor ceza sahası içine kadar girdi. Sökesporda 5 oyuncuyu çalımlayıp kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonu golle  sonuçlandırdı. Son yıllarda amatör liglerde atılan en güzel gollerden birini attı.

Sökespor Bozdoğan Belediyespor maçını Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Söke İlçe Emniyet Müdürü Yalçın Şipal, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü A. Turan Günen, Sökespor Başkanı Yusuf Günal maçı izleyenler arasında yer aldı. SökespOr taraftarı tribünleri doldurarak Sökespor’a yalnız bırakmadılar. Maç boyunca takımı destekleyen taraftarlar maçın bitiş düdüğü ile birlikte Bozdoğan Belediyespor’u ayakta alkışladılar.

Sökespor maçın ilk yarısını 2-1 önde bitirdi 54. Dakikada 3’ü bulan Sökespor’da daha sonradi dakikalar kabus gibi geçti. 4 dakika içinde 2 gol atıp birde yüzde yüz gol pozisyonundan yararlanamayan Bozdoğan Belediyespor galibiyeti kaçıran taraf oldu. Hele son dakikada kaçan bir pozisyon var ki Bozdoğan Belediye Sporlu futbolculark pozisyonu nasıl kaçırdıklarını kendileri de şaşırdılar. Söke Şehir Stadyumunda galibiyeti kaıçıran taraf konuk Bozdoğanspor oldu.

Sökesporlu oyuncular yakın zamanda kaybedilen Sökeli esnaflardan Aşkın Oruçyüz’ü unutmadı, sahaya ‘Kalbimizdesin Aşkın Oruçyüz’ pankartıyla çıktı. Sökespor taraftarları tribünleri doldurdu, açık tribünde az sayıda Bozdoğan taraftarı yer aldı.

Maçı Alper Öncüler, Uğur Başdaş, Doğukan Türkeş’den oluşan hakem ekibi yönetti.

Sökespor:Hakan, Osman, Burak Emre, Aykut (Cem dk. 64), Harun, Yahya, Kerem, Serdal, Sefa (89. Muhammet), Emre, Hüseyin (Recep)

Bozdoğanspor:Mert, Ahmet, Batuhan, Doğan, Mehmet (Gökhan), Adem, Onur, Serhat (Mehmet), Muzaffer, Turgay (Şerif), Gökay

Maç Bozdoğan Belediyespor’un vuruşuyla başladı ve ilk dakikadan itibaren karşılıklı ataklarla geçti. Maçın henüz 3. Dakikasında Sefa Turan’ın ceza yayı üzerinden vuruşu kaleci Mert’te kaldı.

Maçın 11. Dakikasında Sökespor’da burak Emre’nin ortasında kale sahası içinde topla buluşan Hüseyin Çelik topu kafa ile ağlara gönderdi. 1-0

Sökespor gölün sevincini tam yaşayamadan topu kalesinde gördü. 13. Dakikada Turgay’ın pasında topla buluşan Doğan’ın vuruşunda top Sökespor ağalarına takıldı.  1-1 Maçın 20. Dakikasında Emre ceza sahası içinde yerde kaldı. Hakem penaltı noktasını gösterdi. Topun başına gelen Serdal Öz kaleci ve topu ayrı köşelere gönderdi. 2-1 Maçın 27. Dakikasında Bozdoğanspor’lu Doğan takımı adına yüzde yüz bir gol pozisyonundan yararlanamadı. 42. Dakikada Sökespor’lu Sefa Turan’ın vuruşu auta gitti.Sökespor ilk yarıyı 2-1 galibiyetle kapadı.

Maçın ikinci yarısına da Sökespor atak başladı. 51. Dakikada Sefa’nın vuruşu auta çıktı. 54. Dakikada Serdal Öz sol taraftan ceza sahasına girdi kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu Sefa Turan’a çıkardı. Sefa Turan’a sadece dokunmak kaldı 3-1 Sökespor karşısında pes etmeyen Bozdoğan Belediyespor bu dakikadan sonra resital verdi. Maçın 57 dakikasında Sökespor orta saha oyuncularının kaptırdığı topu en son ceza sahası içinde topla buluşan Adem topu köşeden filelere bıraktı. 3-2 .

Maçın 61 dakikasında Gökay orta sahada kaptığı topla Sökespor ceza sahasına kadar indi. 5 futbolcuyu ipe dizer gibi dizdi ve kaleci Hakan ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda plase ile topu filelere bıraktı. 3-3

Maçın bundan sonraki dakikaları karşılıklı ataklarla geçti. Bozdoğan Belediyespor yakaladığı 3 pozisyonu değerlerdiremedi. Bu arada 72. Dakikada Yahya Topçu kırmızı kart ile oyun dışı kaldı. Sökespor maçı 10 kişi tamamladı. Maç 3-3’lük skorla berabere sona erdi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.