Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu: ÖĞRETMENLERİN DERSLERE 1 DAKİKA DAHİ GEÇ KALMALARINA TAHAMMÜLÜM YOK


İsmail ERAVCI

Geçtiğimiz Cuma günü Çavdar Mahallesinde halk toplantısı düzenleyen Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’na gelen en önemli sorunlardan biri eğitim öğretimle ilgiliydi. Özellikle öğretmenlerin derslere geç kaldığı ve birinci derslerin yapılmadığı şeklinde oldu. Çavdar Mahalle cami imamı ve veliler öğretmenlerin derslere zamanda girmediğini söylediler.

Vatandaşlar “Çavdar’da öğretmenler Söke’den gelip gidiyorlar. Hatta Kuşadası’ndan her gün gidiş geliş yapan öğretmenler var. Çavdar Söke’nin en uzak mahallesi. Yol yaklaşık 1 bir saat sürüyor. Çavdar Mahallesi’nde birinci ders olmuyor. Öğrenciler bahçede öğretmen bekliyor. Bu arada sigara molası veriyorlar. Çavdar’da eğitim öğretim aksıyor. Bu arada geçen gün geldikleri araç bozulmuş öğleye kadar Çavdar’da eğitim öğretim yapılmadı. Çavdar’da öğretmenlerin kalabileceği 4 adet lojman var ama hepsi boş duruyor. Çavdar’da tüm öğretmenler geliş gidiş yapmaları nedeniyle eğitim öğretim konusunda sıkıntı yaşıyoruz.”dediler

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu vatandaşların bu şikayeti üzerine İlçe Milli Eğitim müdürü Özden Erdoğan’a dönerek “Müdürüm şikayeti duyuyorsunuz değil mi şeklinde uyarıda bulunarak şunları söyledi. “Bırakın bir dersi, bir dakika bile ders saatinde geç kalınmasını istemiyorum. Bu tür şikayetler çok ciddi şikayetlerdir. Böyle bir şey olamaz. Öğretmen nereden gelirse gelsin. Bu beni ilgilendirmez. Araba arızalandı, uzaktan geliyorum diye bir mazereti kabul etmiyorum. Öğretmen zamanında gelecek ve dersine girecek. Derse geç kalan veya zamanında okula gelmeyen öğretmeni bize bildirin. Çavdar’da bundan sonra böyle bir şikayet istemiyorum. Benim telefonum muhtarda ve köy imamında var. Geç kalan öğretmene gerekli cezayı hiç düşünmeden veririz. Çocuklarımız bizim için önemli. Çavdar’da bu yüzden hiçbir öğrencinin ve velinin mağdur olmasını istemeyiz. Burada eğitimi aksatanları hiç düşünmeden gerekli cezayı veririz. Devlet onlara zamanında gelip derslerine girsinler diye maaş ödüyor.”dedi.

ÖĞRENCİYE FAYDASI

OLMAYAN KURS AÇMAYIN

Okullarda açılan yetiştirme kursları ile ilgilide konuşan Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu “Okullarda halk oyunları, güzel sanatlar, spor ve akademik konularda kurslar açılıyor. Ancak bir okulda spor kursu açılmış ve o okul hiçbir etkinliğe katılmıyor. Böyle bir şey olmaz. Bu tür durumlarda yetiştirme kursu ücretini ödemem. Öğrenciye faydası olmayan kursları açmayın. Başta akademik kurslar olmak üzere tüm kurslardan en üst düzeyde öğrenci faydalanmalıdır. Öğrenciye faydası olmayan kursların açılmasına müsaade etmeyeceğim.”dedi.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu daha sonra Çavdar ilköğretim okulunu ziyaret etti. Öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu daha sonra öğretmenlerle basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.