GENÇLER DERBİSİNDE SÖKESPOR EZDİ GEÇTİ 7-2

Sökespor ile Sökegücü arasında oynanan gençler derbisinde Sökespor ilk yarıyı 3-0 galip bitirirken, maçın ikinci yarısında karşılıklı gollerle maç Sökespor’un 7-2 galibiyetiyle sona erdi. Sporsever ilk defa tribünde oturarak maç izledi.

İsmail ERAVCI

Aydın Amatör Ligi U19-1 kategorisi ikinci grupta bu  hafta Söke derbisi oynandı. Sökespor ile Sökegücü arasında cumartesi günü oynanan maçı Sökespor farklı kazandı. Bir hayli zevkli ve bol göllü geçen maçta Sökespor sahadan farklı galip ayrıldı.. Aydın Amatör Ligi U19 kategorisindeki maçta Sökespor resitali vardı.

Sökespor: Volkan (Mustafa), Timur, Mehmet Metehan, İbrahim, Ersin, Sabih, Erhan, Berkay Muhammet, Servet, Fatih,

Sökegücü: Murat, Muhammet, Nail, Muhammet, Kemal, Eyüphan, Ahmet, Alpay, Doğukan, Bartu, Koray (Atakan)

Aydın Amatör Ligi U19 kategorisi ikinci grupta cumartesi günü iki Söke takımı karşı karşıya geldi. Dostluk içinde geçen maçta gülen taraf Sökespor oldu. Rakibine göre dahi iyi mücadele eden Sökespor sahadan istediğini aldı. Belkide maçta beklemedikleri bir farkı çok kolay ulaştılar.

Sökespor maça hızlı başladı ve maçın henüz 10’uncu dakikasında 1-0 öne geçti. Ceza sahasına yapılan ortayı iyi değerlendiren Muhammet Sökespor’u 1-0 öne geçirdi. Maçın 15.’inci dakikasında gelişen Sökespor atağında bu sefer Erhan düzgün bir vuruşla durumu 2-0’a getirdi. Maçın ilerleyen dakikalarında Muhammet kendisinin ikinci takımının üçüncü golünü attı. Maçın ilk yarısı bu sonuçla bitti.

İkinci yarıda yine Sökespor baskısı vardı. Maçın 60’ıncı dakikasında Sökespor Fatih ile durumu 4-0 yaptı. 67. Dakikada Servet serbest vuruştan durumu 5-0’ a getirdi. Sökespor’da goller devam etti ve Bilal’in vuruşunda durum 6-0 oldu.

Maçın 80’inci dakikasında Sökegücü korner kazandı. Kornerden gelen topu Atakan kafa ile durumu 6-1’e getirdi. 83’üncü dakikada Onur Sökegücü adına bir gol attı ve durum 6-2 oldu.

Gol sağanağında bitişi Sökespor’da Berkay yaptı. Ceza sahası üzerinden mükemmel bir şut çıkaran Berkay takımının 7’nci golünü attı.

Maç Sökespor’un 7-2’lik galibiyetiyle sona erdi. Maçtan sonra her iki takımın oyuncularının birbirlerini sarılarak tebrik etmeleri dostluk kazandı olarak yorumlandı.

 

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.