KURALSIZ ARAÇ PARKLARI SOKAK KAPATIYOR

İsmail ERAVCI

Söke’de Söke Çayı üzerindeki otoparkların yıkılmasıyla birlikte zaten var olan otopark sıkıntısı bir kat daha arttı. Zaman zaman yapılan araç parkları sokakların kapanmasına neden oluyor. Bunlardan biri dün Konak Mahallesi Nalbant Sokak üzerinde yaşandı. Uygunsuz şekilde park edilen bir otomobil nedeniyle araçlar sokaktan geçemedi.

Dün saat 10.30 sıralarında Nalbant Sokak üzerine iki otomobil uygunsuz şekilde park etti. Ambulans ve küçük tonajlı kamyonlar sokaktan geçemeyince çevre sakinleri trafik polisi çağırdı. Trafik polisi araç sahiplerine ulaşmaya çalıştı. Ancak ulaşamayınca çekici çağırdı. Çekici ile araçlardan biri çekilirken ikinci aracın yanından geçen otomobil sürücüleri bir hayli zor anlar yaşadılar. Daha sonra ikinci arıaçta çekici ile çekilerek yol açıldı.

Edinilen bilgiye göre Söke’de özellikle çarşı merkezine yakın ara sokakların uygunsuz park nedeniyle 155 polis imdat hattına çok sayıda ihbar geldiği bilgisi verildi. Polislerin araç sahiplerini arayarak araçlarını park ettikleri yerden kaldırmalarını istediklerini, bu arada 95 TL. uygunsuz park cezası kestikleri belirtildi. Sahiplerine ulaşamadıkları araçlara çekici vasıtasıyla çektikleri belirtilirken, bu arada araç sahiplerinden uygunsuz park cezasının yanısıra çekici ücretini de  tahsil ettikleri belirtildi. İlgililer en fazla araç park edilen sokak ve caddelerin Konak Mahallesi Muhtarlık binası çevresi olduğunu belirterek, her gün 3-4 kez bölgenin trafik ekiplerince temizlenmesine rağmen başa çıkılamadığı belirtildi.

Söke Konak Mahallesi Muhtarı Galip Hanaylı son zamanlarda postacılar tarafından getirilen tebliğatların büyük bölümünün trafik cezaları olduğunu belirterek “Bir defada 30-35 tane trafik cezası tebliği muhtarlığa geliyor. Bakıyorum üzerinde 95 TL. yazıyor. Anlıyorum ki bu uygunsuz park cezası. Vatandaşların bu konuya dikkat etmeleri gerekli. 95 TL.yi ailenin ihtiyacı için harcamak varken niye trafik cezası olarak verilsin.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.