SÖKE İTFAİYESİ 13 KATLI BİNALARA MÜDAHALE EDEBİLECEK HALE GELECEK


İsmail ERAVCI

Söke Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük, Yenicami Mahallesinde en büyük sıkıntılardan birisinin olası bir yangında 8 kat üzerindeki binalardaki vatandaşları tahliye etmek amacıyla itfaiye merdivenlerinin yeterli olmadığını belirterek, Aydın Büyükşehir Belediyesine yazdıkları yazının sonucunun olumlu olduğunu söyledi.

Hüseyin Yörük konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi özellikle Yenicami Mahallesinde yüksek katlı binaların sayıları daha da fazla artıyor. Önümüzdeki yıllarda yüksek katlı binaların sayıları hızla artacak. Çünkü Tariş’te Organize Sanayi Bölgesine taşınıyor. Tarişten boşalan alan konut alanı olacak ve çok katlı binalar arka arkaya gelecek. Bunu bildiğimiz için bizde Büyükşehir Belediyesine yazı yazarak itfaiye merdivenlerinin 13 katlı binalara müdahale edilebilecek hale getirilmesini istedik. Geçtiğimiz günlerde bizi sevindiren bir gelişme oldu. Aydın Büyükşehir Belediyesi muhtarlığa bir yazı göndererek itfaiye merdivenlerinin 13 ve üzeri binalara müdahale edebilecek hale getirileceğini bildirdiler.

Bu bizim için gerçekten son derece güzel bir gelişme. İtfaiye merdivenlerinin 13 ve üzeri katlı binalara müdahale edebilecek hale getirilmesi sadece bizim sorunumuz gibi duruyor. Çünkü diğer mahallelerde Yenicami Mahallesindeki gibi yüksek katlı binalar yok. En fazla 7 katlı binalar var. 7 katlı binalara da zaten mevcut itfaiye ile müdahale edilebiliyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesinden gelen yazı bizi son derece memnun etti. Ancak henüz daha somut bir gelişme yok. Büyük bir sabırsızlıkta itfaiye merdivenlerinin çok katlı binalara müdahale edebilecek duruma getirilmesini istiyoruz. Çünkü doğal afetlerin ne zaman olacağını hiç kimse kestiremez. Eğer olası bir doğa afetinde zor durumda kalırız. Çünkü çok katlı binaların sayısı 2-3 değil ve giderek sayıları artıyor.”dedi

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.