SÖKE İLÇE EMNİYETTEN DOLANDIRICILIK UYARISI

İsmail ERAVCI

Önceki gün Aydın Valiliğinden yapılan açıklamada,  bazı art niyetli kişilerin Aydın Valisi, Vali Yardımcıları, Özel Kalem Müdürü’nün isimleri kullanılarak; iş adamlarımız ve hayırsever vatandaşlarımızın ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, çeşitli bahanelerle Valiliğimiz adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılığa teşebbüs ettikleri şeklinde uyarılarda bulunulmuştu.

Dolandırıcılar Söke’de ortaya çıktı. Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden edinilen bilgide, dolandırıcıların Söke’de bazı akaryakıt istasyonlarına ve işadamlarını arayarak Valilik oluruyla engellilere akülü araç almak için yardım kampanyası düzenlediği, bu yardım kampanyasına katkı sağlamaları istendiği belirtildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ilgililerinden alınan bilgide “Bazı kişiler Söke’deki akaryakıt istasyonları, işadamları ve maddi durumu iyi vatandaşları telefonla arayıp yardım kampanyası için katkı istedikleri bilgisi müdürlüğümüze geldi. Vatandaşlarımız Emniyet Müdürlüğümüzü arayıp yardım kampanyasının doğru olup olmadığı şeklinde bilgi sordukları görüldü. Vatandaşlarımız bu dolandırıcılara her hangi bir para kaptırmadıklarını söylediler. Vatandaşlarımızın kendilerine bu tür taleplerin gelmesi durumunda hemen polise bildirmeleri gerekmektedir.

Aydın Valiliği’nin veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımız, işadamlarımız ve esnaflarımızdan; telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır.”dediler

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.