SÖKE’DE HUZUR OPERASYONU YAPILDI


Söke’de yapılan huzur operasyonunda 1 motorsiklet hırsızı, 2 aranan şahıs ve 3 şahıs uyuşturucu ile yakalandı.

İsmail ERAVCI

Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü Cumayı Cumartesiye bağlayan gece huzur operasyonu gerçekleştirdi. Yaklaşık 100 polisin katıldığı uygulama 7 noktada gerçekleşirken, saat 20.00’de başlayan uygulama saat 22.30 sıralarında sona erdi. Uygulama sırasında sürücü ve vatandaşlara yönelik kimlik kontrolü, araçlara yönelik GTB sorguları yapıldı.

Uygulama sırasında İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri vatandaşlara iyi akşamlar, hayırlı yolculuklar diyerek oldukça nazik şekilde karşıladıkları görülürken, uygulama, Kuşadası yolunda, Aydın yolunda, Bağarası yolunda, Söke Milas çevre yolunda, Savuca girişi gibi noktalarda yapıldı. Yapılan uygulama kapsamında 386 araç sorgulanırken araçlara evrak ve benzeri eksikliklerinden dolayı  10 bin 960 TL. para cezası kesilirken, 1 araç trafikten men edildi.

2,5 saat süren uygulama sırasında 1195 şahıs sorgulanırken, çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalandı. Bunun yanında 3 sahsın üzerinde toplam 70 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Bu arada bir motosiklet hırsızı da bu uygulama sırasında yakalandı. Söke İlçe Emniyet Müdürü Yalçın Şipal, uygulama noktalarını ziyaret ederek operasyonu sürekli takip etti. Söke’de yaşayanların huzur ve güveni için bu tür uygulamaların önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtilirken polisin yaptığı bu uygulamalardan memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar “Bu uygulama ve operasyonlar vatandaşın güveni ve huzuru için yapılıyor. Bu uygulamalardan normal vatandaşlar huzursuz olmaz. Çünkü yapılan kanunlara saygılı, kanunsuz işler yapan insanlara yönelik bir çalışmadır. Polisi sokakta gördüğümüzde kendimizi daha güvenli hissediyoruz “dedi

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.