GÜZERGAH DEĞİŞTİ, KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI YAPILIYOR


İsmail ERAVCI

Atilla Koç’un Kültür ve Turizm Bakanlığı döneminde başlayan Güney Ege Turizm Ring yolunda Söke merkez ile Menderes Köprüsü arasındaki bölümünde çalışmalar başlatılmıştı. Ancak Söke Bağarası Karayolu üzerindeki Menderes Köprüsünden sonrasında çalışmalar durmuştu. Yol güzergahının Ovadan gidecek olması nedeniyle Koçarlı- Bağarası Ovaları toplulaştırma çalışmaları sonrasına bırakılmıştı. Söke- Bağarası- Koçarlı- arasındaki yolun  ihalesinin yapılmasına rağmen, güzergahının değişmesi nedeniyle kamulaştırma çalışmalarının yeniden başladığı bilgisi verildi.

Söke- Bağarası – Koçarlı arasındaki yol güzergahındaki son gelişmelerle ilgili Gazeteniz Yeni Söke muhabirlerine açıklamalarda bulunan AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Söke-Koçarlı yolunun 06.02.2017 tarihinde ihalesi gerçekleştiğini belirterek, buna bağlı olarak şantiye kurulum çalışmalarına başlanmasına rağmen  şu anda söz konusu proje revize edilerek güzergâhının değiştiğini söyledi.

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Gazeteniz Yeni Söke Muhabirlerinin bilgi talebi üzerine geçtiğimiz günlerde Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle görüştüğünü belirterek, Söke-Koçarlı (Aydın-Çine) ayrımı yolu güzergâhının mevcut yol dışından yeni bir güzergâh belirlenerek projelendirildiğini söyledi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Söke-Koçarlı yolunun yeni güzergâhında kamulaştırma çalışmaları yapılmaktadır. Kamulaştırma çalışmalarının tamamlanmasından sonra mevsim şartlarına göre yapım çalışmalarına ilk etapta kamulaştırması tamamlanan bölgeden başlanacak. Bölgedeki arazi toplulaştırma çalışmaları nedeniyle çalışmaların başlaması planlanan tarihten ileri bir zamana sarkmasına neden olmuştur” şeklinde bilgi verdi.

Söke- Koçarlı yolunun önemini bildiklerini belirterek “Söke Menderes Köprüsünden sonra yol Burunköy, Yeniköy, Bağarası, Haydarlı, Yağhanlı, Bıyıklı, Koçarlı Yeniköy, Sobuca, gibi yerleşim yerleri arasından geçiyor. Yol çok virajlı ve dar olunca zaman zaman trafik kazaları meydana geliyor. Yeni yolun açılmasıyla Söke Koçarlı yolu kısalmış olacak. Yol düzgün olduğu için iki ilçe arasındaki mesafe kısalmış olacak. Yolun bölgeye turizm açısından da büyük hareketlilik getirecek. İnşallah kamulaştırma çalışması en kısa sürede tamamlanır.”dedi

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.