MUHTAR TUNÇ: SİNYALİZASYON İÇİN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM


İsmail ERAVCI

Söke Milas Çevre yolu üzerindeki Yenidoğan Mahallesi ile Söke Garnizon Komutanlığı arasına yapılan döner kavşakta sinyalizasyon sistemi dün hizmete girerken sinyalizasyon sistemi elektrik abonesi sorununu Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğü çözdü. Dün Kavşağa gelen Karayolları ekipleri sinyalizasyon sistemine elektrik vererek sistemi çalıştırdılar.

Yenidoğan Mahalle Muhtarı Tuncay Tunç gazeteniz Yeni Söke Muhabirine konuyla ilgili bilgi vererek “Bilindiği gibi yaptığımız girişimler sonucunda Yenidoğan Mahallesi ile Söke Garnizon Komutanlığı arasında yeni bir döner kavşak yapıldı. Bu kavşak bizim için gerçekten önemliydi. Kavşağa sinyalizasyon takılacaktı. Sinyalizasyon sistemi Karayolları tarafından yapıldı. Ancak sistemin çalışması için elektrik abonesi olunması gerekiyordu. Dün gazeteniz Yeni Söke’de elektrik abonesi konusundaki süreçle ilgili bilgi vermiştim. Söke Belediyesi ve Aydın Ulaşım koordinasyon Merkezi’nin (UKME) aboneliği kabul etmediğini belirtmiştim. Bunun üzerine Karayolları Şube Müdürü ve İzmir Bölge Müdürü ile görüştüğümü ve  Karayolları Bölge Müdürü’nün sorunu kısa sürede çözeceği sözünü aldığımı söylemiştim. Gerçekten Karayolları Bölge Müdürlüğü sorunu çok kısa sürede çözdü. Bugün (dün) öğle saatlerinde kavşağa gelen Karayolları ekipleri sinyalizasyon sistemine elektrik bağlayarak, sistemi çalıştırdılar. Sistem şu anda sorunsuz çalışıyor.

Ben Karayolları Bölge Müdürümüz nezdinde tüm ekibine Yenidoğan halkı adına teşekkür ediyorum. Müdürümüz sorunu kısa sürede çözeceğiz demişti, gerçekten kısa sürede çözdü. Artık kavşak ile ilgili hiçbir sıkıntımız kalmadı. Yenidoğan Özbey mevkiine insanlarımız sorunsuz olarak gelip gidebilecekler. Ben ayrıca AK Parti Aydın Milletvekillerine teşekkür ediyorum. Sorunun çözülmesinde onlarında büyük katkıları var. Bir teşekkürümde Yeni Söke Gazetesi’ne. Sizlere teşekkür ediyorum. Gazeteciliğin nasıl yapılması gerektiğinin örneklerini verdiniz. Yenidoğan Mahallesi olarak bizlerin sıkıntılarını kamuoyuna duyurarak ilgili ve yetkililerin dikkatini buraya çektiniz. Yeni Söke Gazetesi olarak sizler bu süreçte dertlerimizi sahiplendiniz. Bugün sorun tamamen çözüldüyse bu sorunun çözülmesinde Yeni Söke Gazetesinin katkısı inkar edilemez. Yaz gelmeden kavşakta sinyalizasyon sistemi çalışmaya başladı. Artık daha rahat olacağız. Buradaki trafik akışı düzene girmiş olacak. “dedi

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.