‘Nazilli almadığı yatırımı büyükşehirle alıyor’

Haber Merkezi

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü Nazilli Hizmet Binası düzenlenen törenle açıldı. Açılışı yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu “Nazilli’ye yatırımlarımız aralıksız sürüyor. Şimdiye kadar 37 milyon lira yatırım yaptık. 2019’a kadar bunu 60-65 milyon liraya çıkaracağız. Bu Nazilli’nin şimdiye kadar hiç almadığı yatırım” diye konuştu.

Açılışa CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır,

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Bozdoğan Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın, Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, CHP il ve ilçe yöneticileri, muhtarlar ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Açılışta 2020’den itibaren yapılacak yatırımların da planlamasını yaptıklarını söyleyen Çerçioğlu “İstasyon Meydanı’ndaki trafik özellikle perşembe günleri çok sıkışıyor. Altgeçit yapmak istedik, engel çıkarttılar. Ama sizin desteğinizle 2020’de yapacağım. Nazilli’ye ne yapsak azdır” diye konuştu.

Başkan Çerçioğlu hizmet binasının toplam 2 bin 216 metrekare olduğunu ve 3 milyon 50 bin TL’ye mal olduğunu söylerken hizmet binasının içerisinde ASKİ vezneleri, 250 kişilik konferans salonu ve çok amaçlı salonların yer aldığını belirtti.

Kendisinin de Nazilli’de doğduğunu hatırlatan başkan Çerçioğlu “Büyükşehir belediye başkanı olduğumda, yapacağım en önemli iş altyapıdır demiştim. Nazilli’deki altyapının asbestli ve paslı borulardan oluştuğunu, ne kadar kötü olduklarını biliyorsunuz. Borular tel tel dökülüyordu. Nazilli’ye 102 kilometre altyapı çalışması yaptık. Bu, bugüne kadar Nazilli’nin görmediği hizmet. Nazilli’ye 44 sondaj kuyusu açtık, 10 arıtma tesisi yaptık, 78 mahalleye hizmet götürdük. Fen işlerimiz de Nazilli’de 176 kilometre yol yaptı” diye konuştu. Başkan Çerçioğlu konuşmasında, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Mehmetçiklere de Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.

Çerçioğlu, açılış sonrasında çok amaçlı salonlarda devam eden kursları ziyaret etti. Kültür merkezinin ilk etkinliği olan “Atatürk’ün Son Balosu” adlı oyun Aydın Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı eğitmenleri tarafından sahnelendi. Atatürk’ün zeybek oynadığı sahne seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Başkan Çerçioğlu açılışın ardından Muammer Aksoy Mahallesi Muhtarı Cindi Karahan’ın daveti üzerine mahalleyi ziyaret etti ve mahalle kahvehanesinde vatandaşlarla sohbet etti.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.