SÖKE 12 MİLYON TL. MAZOT, GÜBRE DESTEĞİ ALACAK


İsmail ERAVCI

T.C. numaralarının son rakamı 0 ve 2 olanlar bugün saat 18.00’den itibaren mazot gübre desteklerini ATM’lerden alabilecek.

Geçtiğimiz günlerde mazot-gübre hakkediş listelerinin Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüğü tarafından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına gönderilmesiyle birlikte destek ödemeleri bugün başlıyor. Hak sahipleri bugün saat 18.00’den itibaren Ziraat Bankası ATM’lerinden mazot gübre desteklerini alabilecekler.

Söke’de üretim yapılan yaklaşık 560 bin dekar arazi sahibine mazot gübre ödemesi yapılacak. Mazot gübre destek miktarları ürüne göre değişiyor. En fazla destek pamuk arazilerine veriliyor. Aydın genelindeki 50 bin 392 üreticiye toplam 52 milyon 148 bin TL ödeme yapılacağı açıklanırken, bu 52 milyon TL.lik ödemenin 12 milyon TL.si Sökeli çiftçiye yapılacak. Mazot gübre desteğinden yararlanacak olan Sökeli üretici sayısı 3 bin 679 kişi olarak açıklandı.

Çiftçilere bugün saat 18.00’den itibaren hesaplarına aktarılan mazot gübre destek ödemelerini Ziraat Bankası ATM’lerinden alabilecekler. Mazot gübre destekleri T.C. numaralarının son rakamına göre yapılacak. Bugün saat 18.00’den itibaren T.C. numaralarının son rakamı 0 ve 2 olan çiftçiler alabilecekler. Ödeme takvimine göre T.C. numarasının son rakamı 4 ve 6 olan  çiftçilere ödemeler 2 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’den itibaren Ziraat Bankası ATM’lerinden yapılacağı açıklanırken T.C. numarasının son rakamı 8 olan çiftçilerde gübre mazot desteklerini 9 mart 2018 Cuma günü saat 18.00’den itibaren alabilecekler.

Söke Ziraat Bankası yetkilileri yaptıkları açıklamada “Çiftçiler 23 Şubat Cuma günü (bugün) saat 18.00’den itibaren mazot gübre desteklerini alabilirler. ATM’lerden gün içinde sadece bir defaya mahsus olmak üzere 1500 TL. çekebilirler. Yani bankamatik limiti 1500 TL. Mazot gübre desteği miktarı 1500 TL. ve altında olanlar desteklerini tek seferde alabilirler.  Üzerinde olanlar peyder pey 1500 TL’lik limitlerle mazot gübre desteklerini alabilirler. Zaten bunlar gübre mazot destekleri olduğu için büyük rakam tutmuyor. ”dediler .

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.