KÜTÜPHANE HAFTASI BOOCE, DART VE SATRANÇ ETKİNLİĞİ İLE BAŞLADI


İsmail ERAVCI

26-30 Mart tarihleri arasında kutlanmaya başlayan 54. Kütüphane Haftası etkinlikleri dün Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi bahçesinde düzenlenen satranç, bocce ve dart yarışmaları ile başladı. Kütüphane Haftası açılışına Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Garnizon Komutanı Kurmay Albay Emin Kurtoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Yalçın Şipal, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gökhan Kurkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, okul Müdürleri ve davetliler katıldı.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Emin Kurtoğlu ve beraberindekiler Kütüphane haftası açılışında önce dart oynadılar. Daha sonra bocce oynayan protokol üyeleri en son satranç ile oynadılar. Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi’nde böylece kitap okumanın yanısıra dün eğlenceli oyunlarda oynandı.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu yaptığı açıklamada, içinde bulunduğumuz haftanın Kütüphaneler Haftası olduğunu belirterek “Kütüphaneler Haftası nedeniyle yoğun bir program hazırlandı. Kütüphaneler Haftası nedeniyle bocce programı hazırlandı, bunun yanında dart ve satranç yarışmaları ile etkinlikler başladı. Hafta boyunca etkinlikler devam edecek. Yarın (bugün) yazarlarımızın ağaçta kitap projesi uygulamaya girecek. Bunun yanında yine yarın (bugün) gezici kütüphane Cumhuriyet Meydanında olacak. Burada kitaplar vatandaşlarla buluşturulacak. Temel amaç burada kitabın tanıtımı demek doğru olur. Daha çok kitap okunması için çaba sarf etmek. Bugün öğrencilerimiz ve gençlerimizde buradalar. Bütün ümidimizde gençliğimizde. Bizler onların daha çok okumasını arzu ediyoruz. Okumaktan insana zarar gelmiyor. Gençlerimiz her şeyi okusunlar istiyoruz. Bütün çabamız bu yönde. Ben bu programı hazırlayan arkadaşlarımızı kutluyorum. Ayrıca basın mensubu olarak bu programı takip ettiğiniz için size de teşekkür ediyoruz.”diyerek etkinliği sadece gazeteniz YeniSöke takip ettiği için teşekkür etti..

Bugün saat 12.00’de Söke Belediye Meydanında “Sökeli Şair ve Yazarlar ile Ağaçlar Kitap Açmış.” Etkinliği yapılacak.

 

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.