SÖKE TİCARET BORSASI 5 YILDIZLI BORSA OLDU


İsmail ERAVCI

Oda/Borsaların Uluslararası oda/borsa statüsüne ulaşması için uyguladığı akreditasyon sürecini Söke Ticaret Borsası döneminin en yüksek 2. puanını alarak beş yıldızlı hizmet sunan Oda/Borsalar arasında yerini aldı.

Ziyaretin sabahki bölümünde Söke Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Nejat Sağel, Yönetim Kurulu Başkanı S. Deniz Günal, Yönetim Kurulu Üyesi Merve Gümüşkaya, Meclis Üyesi Mustafa Toyran Cumhurbaşkanlığı ev sahipliğinde Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kongresi Merkezi’nde düzenlenen YOİKK (Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu) 2017-2018 reformu tanıtım programı toplantısına katıldı.

Toplantının açış konuşmasını TOBB (Türkiye Odalar Borsalar Birliği) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yaptı. Sonrasında Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ reform paketi hakkında bilgilendirdi. Toplantı Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasıyla sona erdi.

Toplantının ardından Meclis Başkanı A. Nejat Sağel, Yönetim Kurulu Başkanı S. Deniz Günal, Yönetim Kurulu Üyesi Merve Gümüşkaya, Meclis Üyesi Mustafa Toyran ve Akreditasyon Sorumlusu Hülya Erman Aydoğan’dan oluşan Söke Ticaret Borsası heyeti 13. Dönem akreditasyon sertifika töreni için TOBB merkez binasına geçti. Törene Gümrük Ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve sertifika alacak oda ve borsaların yöneticileri ve personelleri katıldı.

Törenin açış konuşmasını TOBB Baskanı Rifat Hisarcıklıoğlu yaptı. Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “ilk olarak Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Operasyonunda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet dilerim. Burada sayın bakanımız da dahil hepimiz ev sahibiyiz. Sayın bakanımız ve bürokratları işimizi kolaylaştırmak için çalışıyorlar. Biz sizden memnunuz Allah sizden razı olsun. Sizin döneminizdeki başarı hikayenizden biri de bugün verilen akreditasyon çalışmalarıdır. TOBB Başkanı olduğum dönemde odalar ve borsalar birliği camiasında bir kalite ve müşteri odaklı kalite anlayışı yoktu. Biz de dünyadaki en tecrübeli olan İngiltere Odalar Birliği ile görüştük ve buraya gelip bizi eğitti. Eğitimler sayesinde biz de akreditasyon veren bir kurum haline geldik. İlk önce kendimizi disipline ettik. Sonra ülke geneline yaymaya başladık bu eğitimleri. 2002 itibarıyla bir tane proje yazabilen odam yoktu benim. Dil bilen oda sayım beşti. Bugün çok şükür oda ve borsalarımız 800 milyar liralık proje yaptı.

Hisarcıklıoğlu’ndan sonra bir konuşma yapan Bakan Tüfenkçi oda ve borsaların bulundukları il ve ilçelerin vizyon ve misyonuna büyük değer kattıklarını söyleyerek sertifika alan oda ve borsaları tebrik etti.

Konuşmanın ardından akreditasyon sistem denetiminden geçen ve 13. Dönem oda-borsalar arasında olan Söke Ticaret Borsası da ‘akredite borsa’ sertifikasını Gümrük Ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.