SÖKE TİCARET BORSASI’NDA MECLİS BAŞKANI KAZANDI, YÖNETİM KURULU BAŞKANI KAYBETTİ

İsmail Eravcı

Söke Ticaret Odası’ndan sonra Söke Ticaret Borsası’nda da dün seçim heyecanı yaşandı. Mevcut yönetim Kurulu Başkanı Salih Deniz Günal ile Meclis Başkanı Nejat Sağel ayrı listelerde seçimlere gitti. Söke Ticaret Borsası Meclis başkanı Ahmet Nejat Sağel beyaz liste ile seçime girerken, yönetim kurulu Başkanı Salih Deniz Günal’da mavi liste ile seçimlere gitti.

Sandık dün saat 17.00’de açıldı ve Nejat Sağel’in önderlik ettiği beyaz liste seçimi kazandı.İki adayda büyük bir heyecan içinde oy sayımını takip etti.  71 oy kullanmaya haiz üyesi bulunan Söke Ticaret Borsasında seçimler sakin geçti. Söke Ticaret Borsası Bünyesinde faaliyet gösteren kuruluşlar yeni meclis üyelerini belirlemek için sandığa gitti. Borsa Hizmet binasında bulunan toplantı salonunda sabah başlayan oy verme işlemleri saat 17.00 de sona erdi.

Yapılan oy sayımı sonucunda seçimlerde toplam 68 oy kullanıldı. Seçimde Salih Deniz Günal’ın mavi listesi 27, Nejat Sağel’in beyaz listesi 41 oy aldı. Söke Ticaret Borsası’nda yapılacak organ seçimlerinde yönetim kurulu başkanının Ahmet Nejat Sağel’in olması beklenirken meclis Başkanı’nın da Ali Özdericioğlu’nun olması bekleniyor.

Söke Ticaret Borsası’nın yeni meclis üyeleri şunlar oldu: Birpaş’ı temsilen Ahmet Başer, Zeytad Tarımsal Ürünleri temsilen Ahmet Nejat Sağel, Özdericioğlu Dericilik’i temsilen Ali Özdericioğlu, Söktaş’ı temsilen Muzaffer Kayhan, Sibaş Gıda Sanayi’ni temsilen Çelik Özbaş, Toyran Gıda’yı temsilen Mustafa Toyran, Milet İnşaat ve Turizm Ticareti temsilen Fahri Semerci, Gülpaş’ı temsilen Hasan Salbaş, Sünerleri temsilen Orhan Süner, Tuntaşlar Tekstil Tarım Ürünleri Şirketini temsilen Hüsnü Tuntaş, Yavuzlar Tekstil Ürünleri Şirketi’ni temsilen Melih Yavuz, Adil Tarım Ürünleri Şirketini temsilen Adil Candal, Mustafa Akkaya ve Şefik Akarsu yeni meclis üyeleri oldular.

Sonuçların belli olmasından sonra basına açıklamalarda bulunan Ahmet Nejat Sağel “Bugün seviyeli bir seçim yaptık. Oy veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra 71 kişinin başkanı olarak Ali bey ile beraber iyi bir çalışma yapacağız. Söke Ticaret Borsasının artık zeytinyağı sektöründen ve dericilik sektöründen gelen başkanları var. Bu saate kadar bizleri beklediğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Artık yeni bir dönem başlıyor. Bizler vizyon sahibi insanlarız. Bizler hiçbir zaman mülki amir veya belediye başkanı değiliz. Yaptırım yapamayız. Ama bizler vizyon sahibi borsa yöneticileri olarak neler yapılmış, neler yapılması gerekiyorsa bizler onları söyleriz. Söke için ne yapılması gerekiyorsa da yaparız” şeklinde açıklamada bulundu.

Söke Ticaret Borsası’nın yeni meclis başkanı olması düşünülen Ali Özdericioğlu’da yaptığı açıklamada, oy veren vermeyen herkesi teşekkür etti.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.