VOLEYBOL’DA İLÇELER KARMASI TURNUVASI DÜZENLENDİ


İsmail Eravcı

Aydın’da son yıllarda voleybolda büyük aşamalar kaydedildi. Aydın’da kızlar voleybol sporunun ilerlemesinde ise Söke Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Mutlu Yıldırım’ın büyük katkıları oldu. Sökeli voleybolcu kızlardan oluşan takım önümüzdeki yıl Türkiye Voleybol ikinci liginde mücadele edecek.

Bu sene ilk defa Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte organize ettiği genç erkekler ve genç kızlar voleybol İlçe karmaları grup maçları Kusadasında başladı.

Kuşadası Gençlik Hizmetleri Spor  Müdürlüğüne ait yeni Salonda oynanan maçlar sonunda Söke RZ Genç Kızlar Voleybol Takımı ilk maçta Germencik karmasını ikinci maçta ise Kuşadası karması karşısında galip gelerek yarı finale yükseldi.

Bu arada Sökeli voleybolcular sadece kızlarda değil, erkeklerde aynı başarıyı gösterdi. Söke Genç Erkek Voleybol takımı da grup maçlarını kazanarak yarı finale yükseldi. Yarı final maçları 14 Mayıs tarihinde yapılırken, final maçları 15 Mayısta Aydında yapılacak. Kızlarda şampiyonluğun favori takımları arasında gösterilen Söke Genç Kızlar Voleybol takımı antrenörü Mutlu Yıldırım önümüzdeki sezon ikinci ligde mücadele edeceklerini belirterek “Bu turnuvanın bizim için en büyük faydası önümüzdeki sezonda ikinci ligde mücadele edecek kadroya yetenekli oyuncular kazandırmak. Bizim hedefimiz her zaman olduğu gibi birinci olmak. Aydın’da da iyi voleybolcular var. Biz daha tecrübeliyiz. Çünkü daha 10 gün önce Türkiye şampiyonası grup maçları oynayan bir takımız.”dedi

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.