TUNTAŞ: ŞEKER FABRİKALARINI GÜNDEM’DEN DÜŞÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR


İsmail ERAVCI

İyi Parti Aydın Milletvekili Aday adayı Şule Tuntaş, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimlerin ülkemiz için büyük önem arz ettiğini belirterek, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı için aday olduğunu ve yola ilk çıktığı an itibariyle “ 100 bin  imza ile aday olacağım” dediğini, bununda gerçekleştiğini söyledi.

Şule Tuntaş “Burada bile o kadar garip anlamsız, saçma sapan suçlamalara maruz kaldı ki halkımız, artık ne diyeceğimizi bizde şaşırdık. Biri çıkar gece düşündüm imza verenler fetö der, biri çıkar bize oy vermeyenler münafık der anlamak mümkün değil? Utanmasalar zorla halkımıza kendilerine oy verdirecekler. Neyin hezeyanı bu? Hani İYİ Partinin % 2 oyu vardı. Madem % 2 oyumuz var, bırakın halk karar versin kimin cumhurbaşkanı olacağına. Korku dağları sarmış ne diyelim.

Malumunuz Afyon Şeker Fabrikası 725 milyon liraya satıldı. O gün ki dolar kuru 4.06 tl idi. Yani 178.571 milyon dolar. Yaklaşık geçen 15 günlük süre zarfında daha fabrika teslim edilmeden dolar kuru 4.32 tl satış rakamı 167.824 milyon dolar oldu. Yani bu millet 15 günde 10.7 milyon dolar zarar etmiştir. Satın alanın cebine 10.7 milyon dolar ekstra para, yok böyle bir kazanç? Bu sadece satılan 1 fabrikadaki dolar artışından zarar. Yazık değil mi? Günah değil mi? Bu millete…

Bunları konuşan yok. Üstü örtülüyor. Şeker fabrikalarını gündemden düşürmeye çalışıyorlar.  Bir tane liman, fabrika, tesis kalmadı. Tabiki yapacaksınız bu millet size vergi veriyor bana hizmet et diye. Babanızın parası ile yapmıyorsunuz. Yaptıklarınızın da maliyeti belli.  Köylü bitti, esnaf bitti, memur, işçi, emekli bitti. Hala Türkiye’yi 3,5 kat büyüttük diyorlar. Kişi başı milli gelir 11000 dolar oldu diyorlar. Vallahi komedi. % 7 Büyüyen 3.5 kat büyüyen kişi başı 11000 dolar milli geliri olan ülkemizde Devletin işsizlik rakamları  % 11.   16 senedir aynı nakarat.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.