MHP SÖKE’DE TOPLU İFTAR YEMEĞİ VERDİ


İsmail ERAVCI

MHP Söke İlçe Teşkilatı önceki gün akşam Söke Öğretmen Evi’nde  iftar yemeği verdi.Sivil toplum kuruluşları başkan ve temsilcileri, mahalle muhtarları ve delegelerin davetli olduğu yemeğe MHP Genel Başkan yardımcısı Aydın milletvekili Deniz Depboylu, MHP İl Başkanı Burak Pehlivan ve MHP Aydın milletvekili adayları Güntekin Şimşek, Hatice Özcan ve Süleyman Sinan Bakırcı katıldılar.

İftar yemeğinde açış konuşmasını yapan MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin önemini belirtti. Sahada kendilerine gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını dile getirdi. Veysel Öztürk konuşmasında “Cumhuriyet kurulduğundan bugüne kadar geçen siyasi dönem içerisinde ilk kez yönetim değişikliğine gidiyoruz. Bizler inanıyoruz ki; 24 Haziran’da sandığa giden bütün vatandaşlarımız, genel başkanımız Doktor Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle önce vatanım ve milletim unsurunu önce yüreğinden, sonra da elinden sandıkta oy olarak bizlere yansıtacaktır. Bu ülke bugüne kadar olduğu gibi ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

Daha sonra milletvekili adaylarına söz verildi. 7. Sıra milletvekili adayı Süleyman Sinan Bakırcı konuşmasında ülkenin içinde bulunduğu durumdan söz ederek “MHP bu ülkenin sigortasıdır” dedi.

6’ıncı sıra milletvekili adayı Hatice Özcan yaptığı açıklamada “Türkiyeyi çok daha iyi yerlere taşıyacağız” şeklinde konuştu.

MHP 2.’inci sıra milletvekili adayı Doç. Dr. Güntekin Şimşek yaptığı konuşmada aday olma gerekçelerini anlatarak “Ülkemizi içten ve dıştan bölmek istiyorlar. Memleketimizin birliğine, dirliğine her dönemden çok ihtiyaç var. Memleketimiz zor bir dönemden geçiyor. Bu beni zorluyor. Bizim için memleketimizin dirliği ve birliği her şeyden önemli. Ben Aydın’da Söke’de doğmadım. Ben burada doğmadım ama burada doyuyorum. Doğduğum yere katkı sağlamak ve hizmet etmek istiyorum. Bu benim için önemli. Bu partinin çatısı altında kendimizi çok iyi ifade ediyoruz. Görüşlerimizi açıklıyoruz. Aydın’ın, Söke’nin sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümü noktasında katkı sağlamak için aday oldum. Bizlere verdiğiniz desteği biliyorum. İnşallah bu desteklerinizi boşa çıkarmayacağız” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın Milletvekili Deniz Depboylu da konuşmasında lider ve bilge liderlik üzerine bir konuşma yaptı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin öngörülerinin hepsinin gerçekleştiğini hatırlattı. Deniz Depboylu yaptığı konuşmada ”Alınan erken bir seçim kararıyla tekrar Milliyetçi Hareket Partisini ve davamızı hakettiği noktaya taşımak için bir aradayız. Aydın ilinde ve ülkemizde 1. sıraya yerleştirmek için var gücümüzle çalışmak için göreve gelmiş bulunmaktayız. Bugün Söke İlçemizde iftar programı vesilesiyle bulunuyoruz. Değerli ilçe başkanım ve yönetimine de teşekkür ediyorum. Bizleri bir araya topladı. Az önce de ifade ettiğim gibi tehdit ve tehlikelerle dolu bir süreçten geçtik, bugünlere geldik. Liderimiz bilge kişiliğiyle her zaman hükümeti de milletimizi de uyardı. Bunu hükümeti yöneten kişiler de zamanında anlamamıştı, milletimizde anlamamıştı. Özellikle 7 Haziran – 1 Kasım arasındaki yaşadığımız o dönemde algı yönetimine kurban giden maalesef kendi dava arkadaşlarımız da oldu. O dönemde yaşadığımız sıkıntılardan sonra bir 15 Temmuz gerçeğini yaşadık. 15 Temmuzda da liderimizin sayesinde onun emrinde 34 milletvekili kaldık. Liderimizle birlikte 35 kişi. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni 15 Temmuz gecesi uçurumun kenarından çektik aldık. Liderimize bizlere doğru ve ahlaklı siyaseti öğrettiği için teşekkür ediyor kendisiyle gurur duyuyoruz” dedi.

İftar yemeğinden sonra MHP ekibi Perşembe akşamını çalışma sahası olarak belirlediği Bağarası Mahallesi’ne hareket etti.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.