GÜLLÜBAHÇE KANALİZASYON PROJESİ İNŞAATINA BAŞLANDI

İsmail ERAVCI

Güllübahçe’ye yapılacak olan 26 bin metre uzunluğundaki kanalizasyon hattı çalışması dün başlarken, projenin tamamlandığında 10 milyon TL.’ye mal olacağı belirtildi

Geçtiğimiz kasım ayında ihalesi yapılan Güllübahçe Kanalizasyon çalışması dün başladı. İlk kazmanın vurulması nedeniyle dün saat 11.00’de Güllübahçe’de yapılan mini törene BŞB ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, genel müdür yardımcıları Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, Güllübahçe Mahalle Muhtarı Ramazan Agüneş ve yüklenici firma yetkilileri katıldılar.

SÖKE’YE 66 MİLYON TL’LİK

ALT YAPI YATIRIMI

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk kanalizasyon projesinin başlaması nedeniyle yaptığı açıklamada, Söke geneli ile ilgili bilgiler vererek “Bizim Bağarası kanalizasyon hattımız olsun, Sarıkemer kanalizasyon hattı + içme suyu hattı, Boynak hattımız olsun, bunları topladığınız zaman yaklaşık 26 milyon TL.’ye yakın bir yatırımdan bahsediyoruz. Biz Söke geneline baktığımızda yaklaşık 120 bin metre içme suyu hattı çalışmamız var. 28 bin metre kanalizasyon hattı ve yağmur suyu hattı çalışmamız var. Bütün bunları topladığımızda Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sadece Söke’ye yaptığı alt yatırımlarının toplamı 65-66 milyonlara varıyor. Aydın genelinde ise 1 milyon 500 bin metrelere yaklaştık.  Sökenin Boynak projesi nedeniyle içme suyu derdi kalmadı” dedi.

GÜLÜBAHÇE’YE 10 MİLYON TL.LİK

ALT YAPI YATIRIMI

Güllübahçe’de yapılacak kanalizasyon projesiyle ilgili de bilgiler veren Erdoğan Öztürk, “Biz yüklenici firma ile imzaladığımız sözleşme 720 günlük. Yani iki yılı kapsayan bir süremiz var. Burada 22 bin 350 metreye yaklaşan ana hat imalatımız var. Bunun yanında 3500 – 4000 metrede parsel bağlantıları yapılacak. Parsel bacaları olacak. Tabi yüklenici firma şantiye şefi burada. Kendilerinin hedefi güzel, bizi de memnun etti. 720 günlük süreyi 1 yılın altına düşürmeyi planlıyorlar. Biz her ne kadar denetleyen, işverende olsak her türlü desteği vereceğiz. Kaliteli imalat yapacaklardır. Buranın maliyeti yaklaşık 5 milyon TL. Bunun yanında 3 milyon TL. civarında da arıtma tesisi yapıldığını düşünürsek rakam 8 milyona çıkıyor. Yollarında yapılmasıyla Güllübahçeye yatırım 10 milyon TL’yi bulacak” dedi.

GÜLLÜBAHÇE’YE 26 BİN

METRE KANALİZASYON

Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli de yaptığı açıklamada, Aydın Büyükşehir Belediyesinin seçim öncesi verdiği sözlerden birinin daha gerçekleştirildiğini belirterek “Bunun ön çalışmalarını daha önce yaptığımız toplantılarda ilettiler. Güllübahçe Mahallemizin alt yapı kanalizasyon alt yapı çalışmasına başlıyoruz. 5,5 milyon TL.Lik bir yatırım. 26 bin metre uzunluğunda bir çalışmamız olacak. Buradan başlamamızın nedeni arıtma tesisinin bu bölgede yapılacak olması. Bir terfi merkezi yapılacak. Arıtma ile beraber bu proje 10 milyona tekabül edecek. Böylece Güllübahçe’nin alt yapı projesini tamamlıyoruz. Arıtma tesisi ile ilgili de çalışmamız var. Aslında 6 Kasım 2017 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen bir projeydi. Fakat Arıtma tesisinin hangi bölgede olacağı konusunda problem ve sıkıntılar oldu. Ondan dolayı biraz gecikti. Bu yatırımı Söke’den kaçırmamak  adına hemen işi başlattık. Kazmayı bugün itibariyle vurduk. Önümüzdeki günlerde projede belirlenen arıtma tesisi yeri tahsis edilirse oraya yapacağız. Orası tahsis edilmezse ASKİ kendi olanakları ile kamulaştırmaya gideceğiz. Önemli olan vatandaşa hizmet. Hizmetin gecikmemesi gerekiyor. Hayırlı uğurlu olsun. Yakında Savuca ve Yenidoğan kanalizasyon projesi de başlayacak. Başkanımızın verdiği sözler bu seçim döneminde gerçekleştiriliyor. Başkanımıza Sökemize bu hizmeti gerçekleştirdiği için teşekkür ediyoruz” dedi.

ASKİ Genel Müdür yardımcısı Hakan Olgaç’ta yaptığı açıklamada “İçme suyunun sıkıntılı olan yerlerinde de müdahale edilecek. Daha sonra üst yapı tamamlanarak uzun yıllar sıkıntısız kullanılacak. Güllübahçe halkının hizmetine sunulacak. Bunlar plan proğram kapsamında başkanımızın talimatları ile yapılan çalışmalar. Savuca ve Yenidoğan’da projeler devam ediyor. Sazlı’nın da kanalizasyonu Söke kollektör hattına bağlanacak. 20-25 milyon orada yatırım var. Söke Boynak bitti, şu an test aşamasında. Bir haftaya kadar depodan akacak. Uzun yıllar alt yapı ile ilgili sorunumuz kalmayacak” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.