Sökeli Milli Voleybolcu Ezgi’den Yeni Söke’ye özel açıklama: “ÇALIŞMIYORSANIZ, YETENEĞİNİZ SİZİ TAŞIMAZ”

İsmail ERAVCI

Söke’nin yetiştirdiği önemli voleybolculardan biri olan milli voleybolcu Ezgi Akyaldız, gazeteniz, yeni Söke Muhabirlerine açıklamalarda bulundu. Şu anda bir yıl daha Karşıkaya Voleybol kulübü ile sözleşmesinin bulunduğunu söyleyen Sökeli milli voleybolcu Ezgi Akyaldız, hedefinin sultanlar liginde oynamak olduğunu söyledi.

Kendisinin yetişmesinde Mutlu Yıldırım hocanın büyük katkısı olduğunu söyleyen Ezgi Akyaldız “Söke benim memleketim. Buradaki voleybolcuların hemen hemen hepsini tanıyorum. Bazıları ile birlikte antreman da yaptım. Söke’nin maçlarını sürekli takip ettim ve ikinci lige yükselmelerinden da son derece sevinçliyim. Söke voleybolda son yıllarda büyük aşamalar kaydetti. Önemli bir sporcu sayısına ulaştı. Bugün arkadaşlarımı yalnız bırakamazdım. İzmir Karşıyaka’daki antremanımı erkene aldım ve geceye katıldım. Mutlu Yıldırım hocamın benim üzerinde büyük emekleri var. Bugün ben milli takıma kadar yükseldiysem Mutlu Yıldırım hocamın sayesindedir. Benim üzerimdeki emeklerini hiçbir zaman inkar edemem” dedi.

YETENEK ÇALIŞMAKLA GELİŞİR

Milli voleybolcu Ezgi Akyaldız, genç arkadaşlarına tavsiyelerde de bulunarak “Voleybolda yetenek önemli. Ancak yetenekli olmak herşey değildir. Benim tanıdığım yüzlerce yetenekli genç yok oldu gitti. Yeteneğin yanında çalışmak gerekli. Sadece takımda rutın antreman yapmak da yeterli değil. Özel çalışma, ekstra çalışma yapmak gerekir. Benim genç voleybolcu arkadaşlarıma tavsiyem kendilerine mutlaka bir hedef belirlesinler ve yılmadan çalışşınlar. Ne kadar çok çalışırlarsa yetenekleri o kadar artar. Benim kendilerine tavsiyem çok çalışmalarıdır. Çalışmaları devam ederse spor hayatlarında yükseleceklerdir. Söke Voleybol kulübünün birinci lige hatta Sultanlar ligine yükselmesini canı gönülden istiyorum” dedi.

HEDEFİM SULTANLAR

LİGİNDE OYNAMAK

Gündeminde transfer olup olmadığını sorduğumuz Ezgi Akyaldız, şu anda Karşıkaya’nın sözleşmeli sporcusu olduğunu belirterek “Karşıyaka ile sözleşmem devam ediyor. Ben Karşıyaka’nın birinci lig takımında oynuyorum. Tabiki Sultanlar liginde oynamayı isterim. Zaten hedefim milli takımda sürdürebilirliğimi sağlamak. Bunun dışında Türkiye’nin en büyük ligi olan Sultanlar liginde oynamak. Beni isteyen kulüpler önce Karşıyaka ile görüşmek durumunda ”dedi,

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.