HEDEFİMİZ İKİNCİ LİGDE KALICI OLMAK

İsmail Eravcı

Sökeliler bu sene sporda farklı bir heyecan yaşayacak. Söke voleybol Spor Kulübü bu sene Türkiye Voleybol ikinci liginde mücadele edecek ve voleybolda birbirinden güçlü takımlar Söke’ye gelecek. Yani ilçedeki spor heyecanı sadece futbolla kalmayacak, bu heyecana voleybolda ortak olacak.

2018-2019 sezonunda ikinci ligde Söke voleybolspor’un yanısıra Aydın Büyükşehir Belediyespor, Nazillispor’un da bu mücadeleye katılmasıyla sezonun bir hayli renkli geçmesi bekleniyor. Geçen yıl amatör kümede Aydın’da şampiyonlukların büyük bölümünü alan Sökeli voleybolcular bu sene ikinci ligde mücadele ederken Aydın bölgesel liginde de mücadele edecekler. Söke Voleybol Spor Kulübü Antrenörü Mutlu Yıldırım geçen yıl kendilerine şampiyonluğa taşıyan kadronun büyük bölümünün ellerinde olduğunu belirterek “Bu oyuncularımızla hazırlık çalışmalarını sürdürüyoruz. Şu anda yaptığımız çalışmalar kondisyon çalışmaları. Sezona çok güçlü şekilde girmek istiyoruz. Elimizdeki kadroya takviyelerde yapacağız. Özellikle ikinci lig deneyimli oyuncularla takımı takviye etmek istiyoruz. Görüştüğümüz oyuncular var. Bu oyuncuların kararlarını bekliyoruz. Güçlü bir takım yaratmak istiyoruz. Sökelilerin izlerken zevk alacakları bir takım yaratacağız. Bu güne kadar oyuncularımın göstermiş olduğu çalışma azminden son derece memnunum. Daha da iyi olacağız. Özellikle takıma yeni transferlerin katılmasıyla birlikte güçlü bir takım olacağız.

Bizim hedefimiz 2. Ligde şampiyonluk değil, öncelikle kalıcı olmak. Bunun için kendi sahamızdaki tüm maçları kazanmak durumundayız. Bunun içinde seyirciye ihtiyacımız var. Evimizde oynadığımız her maçta tribünlerin gücünü arkamızda görmek istiyoruz. İkinci ligde 2-3 sezon kalıcı olabilirsek alt yapıdan gelen sporcularımızla bu işi götürürüz. Hatta şampiyonluğa oynayan bir takım olabiliriz. Sökeliler voleybol şenliğine hazır olsun. Başarılı bir sezon için elimizden gelen çalışmayı yapacağız”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.