KÜÇÜK AİLE İŞLETMESİ DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI

İsmail Eravcı

Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Küçük Aile İşletmesi sahiplerine uyararak, işletme sahiplerine destek başvurularını zamanında yapmaları konusunda uyardı. Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zeki Berhuni üreticilerden başvurularını zamanında yapmalarını istedi.

Zeki Berhuni konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair 2018/ 17 No_’lu Tebliğ 27 Mart 2018 tarih ve 30373 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu tebliğ kapsamında; 2018 üretim yılında ÇKS’ye kayıtlı ve tarımsal faaliyet yapılan alan toplamı 5 dekar altında olan çay ve fındık ürünleri hariç, açıkta ve/veya örtüaltı ünitelerinde meyve sebze, süs bitkisi ile tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği yapan gerçek ve tüzel kişilere 100 TL dekar başına küçük aile işletmesi desteği ödemesi yapılacaktır. 2018 yılı küçük aile işletmesi desteği başvuruları tebliğ yayım tarihinde başlamış olup, 31 Aralık 2018 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

Üreticilerimizin mağdur olmaması için zamanında başvuruları yapmaları menfaatlerine olacaktır. Üreticilerimizin başvurularını bekliyoruz” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.