ULVİ ATMACA: “PKK TESCİLLİ BİR BEBEK KATİLİDİR”

İsmail Eravcı

Söke Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ulvi Atmaca yaptığı açıklamada, Hakkari Yüksekova ilçesi üst bölgesinde görev yapan eşi Astsubay Çavuş Serkan Karakaya’ya ziyarete giden Nurcan Karakaya ve11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya’nın şehit edilmesinin terörün hangi boyutlara ulaştığının göstergesi olduğunu söyledi.

Ulvi Atmaca Gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı açıklamada “Savunmasız bir kadın ve 11 aylık çocuğu PKK’lı hainler tarafından şehit edilmesini şiddetle kınıyoruz. Dağ başında 11 aylık bebeği ile yalnız olan bir kadını şehit etmek vicdansızlıktır. Olayı Söke Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince insanlık dışı bir olay olarak görüyoruz.  Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada şehit vermeye devam edeceğiz. Bu topraklarda yaşamanın bir bedeli var. Biz bu bedeli ödüyoruz. Ödemeye de devam edeceğiz.

PKK yıllardır kadın çocuk demeden insanlarımızı şehit etti. 1980 yıllarında da bebekleri katleden PKK’nın düşüncesinin hiç değişmediği ortaya çıktı. Hepimiz PKK teröründen nasibimizi aldık. PKK hainliğine devam edecek. Bizde bu hainlere karşı vatanımızı korumaya devam edeceğiz. Nurcan anne ve Bedirhan bebek ilk şehitlerimiz olmadığı gibi son şehitlerimizde olmayacak. Bu hainlerin gözü bu vatanı parçalamak olduğu sürece şehitler vermeye devam edeceğiz. Biz vatanımızı seviyoruz. Canımız pahasına vatanımızı korumaya devam edeceğiz” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.