SÖKE MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ’NİN AÇILMA SÜRECİ BAŞLADI

İsmail Eravcı

Söke Ticaret Odası ve Söke Ticaret Borsası başkanları beraberlerinde Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken ile birlikte ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamında ziyaret ederek, Söke’deki Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin bu öğretim yılında açılması için temaslarına devam ettiler.

Söke Ticaret Borsasından konuyla ilgili yapılan açıklamada “Söke Ticaret Borsası olarak Sökemizi/ bölgemizi geliştirmek amacıyla gerekli faaliyetleri en iyi şekilde yerine getirmek için ilimizdeki oda/borsalar ile işbirliği içerisinde özveriyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu yönde borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız A. Nejat Sağel,  Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken ve AYTO Yönetim Kurulu Üyeleri, Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay ile birlikte ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamında ziyaret ederek kurumumuzun da katkılarıyla yapılan Söke’deki Mimarlık Fakültesinin açılma çalışmalarının hızlandırılması talebinde bulundu. En kısa sürede fakültemizin faaliyete geçmesini temenni ediyoruz” denildi.

DOÇENT ATAMASI YAPILDI

Gazeteniz Yeni Söke’ye açıklamalarda bulunan Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel “Bilindiği gibi üniversite kontenjanları açıklandı. Bizde Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin açılması konusunda rektörümüzü makamında ziyaret ettik. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin bir an önce açılması talebinde bulunduk. Rektörümüz bile Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesine Sökeli bir Doçent öğretim üyesinin atandığını söyledi. Rektörümüz Koçarlı Ziraat Fakültesi’nde bulunan Peyzaj bölümünün Söke’ye kaydırılması konusundaki ilk adımın atıldığını söyledi. Bu sene az bir öğrenci ile Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi açılacak. Biz bu ziyarette Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin Sökeli hayırseverlerin katkıları ile yapıldığını belirterek, fakültenin açılmaması durumunda hayırseverlerin karşısına çıkmaya bir daha yüzümüzün olmayacağını ilettik.

Rektörümüz bize Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde tüm bölümlerin açılması durumunda bin öğrenciyi geçemeyeceğini ama İşletme Fakültesinin alt bölümlerinin açılması durumunda 3 bin -4 bin öğrencinin olacağını söyledi. Rektörümüz Sökeli bir Doçent Dr. Hanımefendiyi Peyzaj Mimarı olarak Mimarlık ve Tasarım Fakültesine atadıklarını ve böylece ilk adımı attıklarını söyledi. Rektörün konuşmalarından anladığımız Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin bu sene açılacağı şeklinde oldu.”dedi.

Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay’da yaptığı açıklamada “Rektörümüz Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin açılmasına sıcak bakıyor. Sökeli bir Doçent öğretim görevlisinin atanmasıyla süreç başladı. Bunun yanında birde sekreter ataması yapıldı. Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi klavuzda yer almamasına rağmen bu sene açılacağını düşünüyoruz” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.