TVF BAYANLAR VOLEYBOL GRUPLARI BELLİ OLDU, FİKSTÜR ÇEKİLDİ

İsmail Eravcı

Söke Voleybol Spor Kulübü ilk maçını 7 Ekim’de deplasmanda Antalyaspor ile oynayacak.

Bu sene Türkiye Voleybol ikinci liginde mücadele edecek olan Söke Voleybol Spor Kulübü üçüncü grupta mücadele edecek. 7 Ekim tarihinde başlayacak olan Türkiye Voleybol ikinci ligi maçları öncesinde Söke Voleybol takımı güçlü gruba düştü. Söke Voleybol takımının bulunduğu grupta iki Antalya takımı, 3 Aydın takımı, 3 İzmir takımı, 1 Manisa takımı ve 2 Muğla takımı ile mücadelede edecek.

Söke Voleybol Spor Kulübü’nün yer aldığı Türkiye Voleybol ikinci ligi üçüncü grupta Antalya temsilcileri Antalyaspor, Kepez Belediyespor, Aydın temsilcileri Söke Voleybol spor Kulübü, Aydın BŞB spor ve Nazilli Belediyespor, İzmir temsilcileri Ateş Çelik Bergama Belediyespor, Gelişim Koleji ve İzmirspor, Manisa temsilcisi Alaşehir spor ile Muğla temsilcileri Bodrum Doğuşspor ve Marmaris Akademispor takımları yeraldı.

Türkiye Voleybol ikinci ligindeki maçlar 7 Ekim tarihinde başlayacak ve Söke Voleybol Spor Kulübü ilk maçında Antalyaspor’a konuk olacak. İlk haftanın maçları şöyle; Marmaris Akademispor- İzmirspor, Aydın Büyükşehir Belediyespor – Nazilli Belediyespor, Ateş Çelik Bergama Belediyespor-Gelişim Koleji, Alaşehir Belediyespor – Kepez Belediyespor ve Antalyaspor – Söke Voleybol Spor maçları oynanacak. İlk haftanın bay takımı Bodrum Doğusspor oldu.

Söke Voleybol takımı 6. Haftada bay takım olurken 8’inci haftada ilk derbi maçını Nazilli Belediyespor ile oynayacak. İkinci derbi maçını ise 10. Haftada Aydın Büyükşehir Belediyespor ile oynayacak. Söke Voleybolspor her iki maçı da deplasmanda oynayacak.

Söke Voleybol Spor Kulübü antrenörü Mutlu Yıldırım yaptığı açıklamada, bekledikleriu gibi bir gruba düştüklerini belirterek “Takımların hepsi güçlü. İlk maçımızı oynayacağımız Antalyaspor’da bizim gibi ligin yeni takımlarından. İzmir takımları zaten güçlü takımlar. Bodrum Doğuşpor’un zaten gücünü biliyoruz. Bu takımlar arasında kendimize yer edinmeye çalışacağız. Hedefimiz şampiyonluk değil ama düşmeye de oynamayacağız. Orta sıralarda kendimize yer bulacağız. Sökelilerin desteğine ihtiyacımız var.

Elimizde geçen yıldan başarılı olmuş oyuncular var. Bu oyunculara ikinci lig tecrübesi olan oyuncuları katarak güçlü bir takım yapmak istiyoruz. Görüşmeleri sürdürdüğümüz oyuncular var. Önümüzdeki hafta onlarla sözleşme imzalayacağız. Zor maçlar bizi bekliyor. Sökelilere zevkli maçlar seyrettireceğiz. Kendi sahamızda oynayacağımız maçları kazanırsak ligde sıkıntı yaşamayız”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.