“SÖKE 15 YILDIR ÇÖZÜLEMEYEN SORUNLARIN ALTINDA KALDI”

İsmail Eravcı

Veysel Öztürk: ‘Sökeli vatandaşın şehir içerisinde nefes almakta zorlandığı, sokağa çıkmakta tedirgin olduğu sorunlu bir şehir yumağı haline geldi. Sorunların bu kadar yoğun olduğu bir yerde yerel yönetim bizim en önemli gündem maddemiz olması gerekiyor’

MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk, Söke’nin son 15 yıl içinde sorunlar yumağı haline gelen bir yerleşim yeri konumuna geldiğini belirterek, ilçenin artan bu sorunları karşısında Söke’nin üzerinden bir ay geçmiş genel seçimleri tartışacak lüksü ve zamanı olmadığını söyledi. Veysel Öztürk, kendileri dışındaki siyasi partilerin durumlarının ortada olduğunu belirterek, onların iç işlerine odaklandıkları bir dönemde kendilerinin yerel seçimlere odaklandığını söyledi.

Türkiye Genel Seçimlerinin üzerinden yaklaşık 1,5 ay geçtiğini söyleyen Veysel Öztürk “Bizler Söke’deki siyasi parti temsilcileri olarak üzerinden 1,5 ay geçmiş Genel Seçim sonuçlarını tartışacak kadar bir lükse sahip değiliz. Çünkü önümüzde yaklaşık olarak 7- 8 ay sonra icra edilecek bir yerel seçim var ve Söke de yerel seçimler geçtiğimiz dönemdeki seçimler kadar ve hatta ondan daha önemli.

‘SÖKELİ NEFES ALMAKTA ZORLANIYOR’

Niye daha önemli diye irdeleyecek olursak Söke yaklaşık olarak 15 yıldır çözülmeyen problemlerle, giderilemeyen sorunlarla, her geçen gün büyüyen sıkıntılarla halkın Söke’li vatandaşın şehir içerisinde nefes almakta zorlandığı, sokağa çıkmakta tedirgin olduğu sorunlu bir şehir yumağı haline geldi. Sorunların bu kadar yoğun olduğu bir yerde yerel yönetim bizim en önemli gündem maddemiz olması gerekiyor. Bütün siyasi partilerinde buna yönelik çalışmalar yapması gerekiyor. Fakat bugün geldiğimiz noktada her siyasi parti genelde kendi içerisindeki durumlarla ilgileniyor. Bizler Söke’nin sevdalısı, Söke’nin geleceğiyle ilgili hayalleri, bu hayalleri gerçeğe dönüştürebilecek birikimi, bu birikimi gerçeğe dönüştürmek için harcayabilecek enerji ve ivmeye sahip olan bir siyasi parti ilçe teşkilatıyız.

‘SÖKE’NİN SORUNLARINI NOT ALIYORUZ’

Milliyetçi Hareket Partisi ilçe teşkilatı olarak Söke’nin bütün sorunlarını bu güne kadar tek tek not alıp vakıf olan ve ilerde Allah nasip ederse hemşerilerimiz bize adayımızın güzelliğiyle teveccühte bulunursa kronikleşmiş bütün sorunlarını çözebilecek bir iradeye, bilgiye, birikime sahibiz. Bunun içinde ara vermeksizin bu konudaki çalışmalarımızı, faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde bu bayram sonrası Eylül başı olabilir muhtemel aday adaylarımızla seçim arenasındaki yerimizin aday çalışmaları bazındaki kısmını da başlatmış olacağız. Bizler inanıyoruz ki doğru kişilerle yola çıktığımızda Söke halkı bu dönem teveccühünü ve takdirini bizlerden yana kullanacak ve yıllardır devam eden sorunlara hep birlikte dur demesini değil çözümün nasıl olacağını birlikte yaşayarak öğrenmiş olacağız.

‘5 YILDA SÖKELİLERİN YAŞAMAKTAN ZEVK DUYDUĞU BİR ŞEHİR YARATACAĞIZ’

Bu şehir içerisindeki düzensizlikten trafiğine, otoparkından çay sorununa, normal yeşillik alanından, şehir içerisindeki iletişime, temizliğe kadar her türlü sorunun giderildiği Söke’nin Sökeli olmaktan zevk aldığı bir şehir kurgusunu bizlere göre tevdi edildiğinde 5 yıl içerisinde Sökelilere bunları yaşatmaktan onur ve gurur duyacağız ve bunlardan da yapacağımızdan teşkilat ve yönetim olarak attığımız adımlarla bu güne kadar yaptıklarımızla bir göstergesi olarak eminiz ve aynı irade azimle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Dediğimiz gibi bizler çalışmalarımızı belli bir seviyeye getirdik bundan sonraki yapacağımız ilk hamleler özellikle bayramdan sonra bu işlere başlayabiliriz. Muhtemel aday adaylarımızla sahadaki çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizler teşkilat olarak çalışmalarımızı yürütürken aday adaylarımızda partimizin ya da yönetimimizin koyduğu kriterler doğrultusunda kendi çalışmalarına başlayacaklar. İlerleyen dönem içerisinde de genel merkezimizin ve ilden gelen talimatlar doğrultusunda yerel seçimlere hız kesmeksizin zaman değişikliği olmadığı müddetce 30 Mart da ki döneme kadar giderek artan bir ivmeyle devam edeceğiz.

‘SÖKE’NİN GÜNDEMİ YEREL SEÇİMLER OLMALI’

Tekrar söylüyorum hepimizin olması gereken gündem maddesi yerel seçimler olmalı. Çünkü biz Söke’de yaşayan bireyler olarak önce Söke’deki sorunların hallolmasını, giderilmesini Söke’nin yaşanabilir bir hale gelmesini katkı sağlayıp el birliğiyle bunları halletmemiz gerekiyor ki daha sonra Aydın ve Türkiye’nin geneli ile ilgili olan problemlerde fikirlerimizin bir ehemmiyeti olsun yoksa bugün Türkiye’nin yönetilmesinde yanlışlık var doğruluk var, ekonomi kötü, dış ilişkiler kötü vb konularda ahkam ya da fikir sahibi olup beyanlarda bulunmak, bulunduğumuz yerle ilgili çözümlerde katkıda bulunmadığımız sürece yalnızca masada sohbetten ileri geçemez. Kendisine faydası olmayan hiç kimsenin sokağına ,mahallesine, komşusuna yaşadığı şehre faydası olmaz. Bizler önce şahsımıza Sökemize mahallemize yaşadığımız şehre katkı sağlayalım ki ilerde katkı sağladığımız yerlerde üretilen güzel fikirlerle Aydın’ımıza ve Türkiye’mize güzellikler ve ışık saçabilecek fikirler üretelim ve bunların hayata geçmesi için çaba sarf edelim. Bunun için diyoruz ki yerel seçimler de Milliyetçi Hareket Partisinin yerel iradesiyle hizmetiyle halkı buluşturmak için olan gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz ve inşallah bunu 2019 yılında hedeflediğimiz yere ulaşarak başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.