ÇEVRE DÜZENLEMESİ NEDENİYLE GİRİŞLER ACİL KAPISINDAN

İsmail Eravcı

Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesinde girişinde çevre düzenlemesi çalışmaları dün sabah itibariyle başladı. Çevre düzenlemesi çalışmaları nedeniyle Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi çevresindeki yol düzenleme çalışmaları nedeniyle dün araçlar hastaneye acil kapısından giriş çıkış yaptılar.

Hastane girişlerinde tam bir curcuna meydana gelirken, çalışmanın 15 günden önce bitmeyeceği belirtildi. Kurban Bayramındaki 9 günlük tatil nedeniyle poliklinik hizmetlerinin gerilmemesinden sonra mesai pazartesi günü başladı. Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi polikliniklerinde yoğunluk yaşanmasının yanı sıra bölgedeki araç trafiğinde de büyük bir artış meydana geldi. Dün sabah saatlerinden itibaren hastane giriş çıkışlarında büyük bir kargaşa yaşandığına dikkat çekti. Çalışmalar kapsamında, Devlet Hastanesi’nin giriş-çıkış kapısının bulunduğu 29. Sokak ve Faik Kocagöz Caddesi’nin Devlet Hastanesi acil girişi karşısındaki yoldaki mevcut asfaltın kaldırılarak yerine sıcak asfalt dökülecek ve ayrıca yol kenarlarında kaldırım düzenleme çalışmaları yapılacak.

Hastane önünde aniden oluşan aşırı yığılma ve yönlendirme eksikliği nedeniyle trafik adeta felç oldu. Hastaneden çıkışta ilaçlarını almak için eczanelere gitmek isteyen hastalar, kazılan yoldan ve iş makinalarının arasından geçiyor. Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar “Sabah hastaneye geldiğimizde bir anda kapalı yollarla ve iş makinaları ile karşılaştık. Hastane girişi kapatılmıştı. Yolda çalışmayla ilgili herhangi bir uyarı levhası yoktu. Hastane çevresinde bırakın park yerini geçecek yol bulamadık. Hastaneye giriş ve çıkışlarda kargaşa yaşandı. Birgün önceden uyarı yapmış olsalar bu kadar sıkıntı yaşanmazdı. Burada hastane önündaki araç yoğunluğu nedeniyle ambulans geçişlerinde de kesintiler yaşandı. Buradaki çalışmalar bitinceye kadar bu yoğunluk devam edeceğe benziyor” dedi

Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli çalışmalar ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Faik Kocagöz Caddesi’nin Devlet Hastanesi çevresinde çalışma ile bölgedeki trafiğin rahatlatılması, güvenli ve yüksek standartlı bir ulaşım imkanının sağlanmasının amaçlandığını söyledi.

Akkentli açıklamasında “Söke Devlet Hastanesi’ne ulaşımı sağlayan Faik Kocagöz Caddesi’nin Fevzipaşa Mahallesi ve Yenikent Mahallesi yönündeki yol yenileme çalışmalarımızı daha önce tamamladık. Şimdi sıra hastane çevresindeki yollara geldi. Çalışma öncesi hastane yönetimi ile toplantı yaptık. Onlar bu zamanı uygun gördüler. Şirketin bize verdiği bilgiye göre burada yaklaşık 3 haftalık bir çalışma öngörülüyordu. Ancak biz vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine şirketten ricada bulunduk. Onlarda çalışmaları hızlandırarak, yaklaşık 15 günlük bir sürede tamamlamaya çalışacaklarını belirttiler. Yolda çalışmalar tamamlandığında, yolun asfaltı ve kaldırımları yenilenmiş olacak. Hastaneye ambulans girişi daha rahat bir şekilde yapılacak. Çalışmalar kapsamında ayrıca hastaneye gelen vatandaşlarımızın park sıkıntısı çekmemesi için de Faik Kocagöz Caddesi üzerinde düzenleme çalışması yapacağız” dedi

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.