MOTORLARINI KARA HAVA ŞEHİTLERİ İÇİN SÜRDÜLER

İsmail Eravcı

Şehit yakınlarından gelen talep üzerine Motosiklet Kulüpler Birliği’nin çağrısına uyan yüzlerce motorcu, Söke’de bir araya geldi. Sökeli Şehit Pilot Üsteğmen Emre Acar, İzmirli Şehit Pilot Serhat Sığnak ve Şehit Pilot Üsteğmen Abdülmuttalip Kesikbaş ve tüm şehitler anısına sürülen motosikletler Söke’de renkli görüntüler oluşturdular.

Ege Bölgesi’nin çeşitli illerinden gelen motosiklet tutkunları Novada’da geçtiğimiz pazar günü toplandılar ve saat 12.00 sıralarında Novada’dan Söke Merkeze doğru harekete geçtiler. Türk Bayrağı astıkları motorlarıyla renkli görüntüler oluşturdular. Motorcular Söke’de ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudular. Burada motorculara Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Turan Günen,  şehit Pilot Emre Acar’ın eşi, Anne ve babası ile kardeşleri karşıladılar. Cumhuriyet Meydanında ayrıca lokma döktürülüp dua edildi. Etkinliğe katkıları ve destekleri nedeniyle Söke İlçe Emniyet Müdür yardımcısı Hakan Yaman’a  İzmir Chopper Motosiklet Kulübü Başkanı Cem Çaptuğ tarafından plaket verildi.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu yaptığı açıklamada, Şehitlerimiz için sürüyoruz etkinliğine katılan tüm motosiklet kulüplerine teşekkür ederek “Biz inanıyoruz ki şehitler ölmezler. Onlar dirilirler. Ancak bir şey daha biliyoruz, şehitler unutulunca ölürler. Bugün motorcularımızın, halkımızın bu şehitlere unutmadıklarına göstermeleri adına fevkalede güzel etkileyici bir organizasyon var. Ben Söke Kaymakamı olarak Söke halkı adına, Türk Milleti adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağolun, varolun, Allah yolunuzu açık etsin. Şehitlerimize tekrar rahmet diliyor, gazilerimize saygıyla anıyorum” dedi.

Daha sonra şehit Kara Pilot Emre Acar’ın özgeçmişi okundu. 15 Mart 1985 tarihinde Söke’de doğduğu belirtilen açıklamada “İlk ve ortaöğretimini Söke’de tamamlamış ve mütakiben Işıklar Askeri Lisesi Kara Harp okulunu bitirmeye müteakip 2008 yılında helikopter pilotu olarak Ankara’da göreve başladı. 2010 yılından itibaren test ve tecrübe pilotu olarak görevlendirilmiştir. 12 Aralık 2012’de Fatma Acar ile evlenmiştir. Emre Acar başarılarından dolayı 26 adet takdir belgesi ile ödüllendirilmiştir. 17 Aralık 2013 tarihinde Ankara Gölbaşında test ve tecrübe uçuşu sırasında meydana gelen elim helikopter kazasında 3 silah arkadaşıyla birlikte şehit olmuştur. Motora sevdalı olan Emre Acar’ın Kara Hava şehitlerinin adına düzenlenen bu etkinliğe katılım sağladığınız için teşekkür ediyoruz” denildi.

Motorcuların geçişi sırasında cadde ve sokaklarda bulunan vatandaşlar da korteje alkışlarla destek verdi. Söke Asri Mezarlığı’na geçen motorcular, Sökeli şehit pilot Üsteğmen Emre Acar ve diğer şehitler için dualar ettiler.

ŞEHİT BABASI: DUYGULARIMA HAKİM OLAMIYORUM

Sökeli şehit pilot üsteğmen Emre Acar’ın babası Mümin Acar burada yaptığı açıklamada, “Motorcularımızın yaptığı bu davranış için çok teşekkür ediyorum. Çok anlamlı bir anmaya imza attılar. Duygularıma hakim olamıyorum. Tüm şehit ailelerimizin başı sağ olsun.” dedi.

İzmirli şehit pilot Serhat Sığnak’ın abisi Orhan Sığnak da, annesinin isteğini kırmayan motorculara teşekkür ederek, “Motorcu kardeşlerimiz sağolsunlar, büyük duyarlılık gösterdiler. Bizim acımızı paylaştılar. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Umarım kazasız belasız bir sürüş olur.” diyerek duygularını dile getirdi.

ÇAPTUĞ: ŞEHİT ANNESİNİN İSTEĞİNİ YERİNE GETİRİYORUZ

İzmir Chopper Motosiklet Kulübü Başkanı Cem Çaptuğ sürüş öncesi yaptığı açıklamada; şehitler adına düzenledikleri bu anma sürüşünü İzmirli şehit pilot Serhat Sığnak’ın annesinin çağrısı üzerine gerçekleştirdiklerini söyledi.Çaptuğ, “Bundan yaklaşık 3 ay önce bizi arayan şehit pilotumuzun annesi, oğlum da bir motosiklet tutkunuydu. Benim oğlum ve silah arkadaşları hep şehit oldu. Onlar için bir sürüş yapabilir miyiz? Bir tanesi Söke’de yatıyor. Oradan İzmir’e bir tur düzenleyip, sesimizi biraz daha fazla duyurabilir miyiz? Bu şekilde oğlumun ruhu biraz daha rahat etsin, şad olsun” diyerek bizden yardım istedi. Biz de bu kapsamda İzmir’deki diğer motosiklet kulübü arkadaşlarımızla birlikte Motosiklet Kulüpler Birliği olarak, İzmir’den, Kuşadası’ndan, Aydın’dan gelen arkadaşlarla burada toplandık. Güvenlik güçlerimiz de buradan İzmir’e kadar bize destek verecekler” şeklinde konuştu. Motorcular daha sonra İzmir Konak Meydanına hareket etti.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.