BERTAN BALÇIK ULUSAL PAMUK KONSEYİ BAŞKANLIĞI’NA SEÇİLDİ

İsmail Eravcı

Divan Başkanlığı’nı Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel’in yaptığı Ulusal Pamuk Konseyi’nin (UPK) olağan Genel Kurulu’nda Söke Yağ San. Tic. Ltd. Şti ortaklarından Bertan Balçık konseyin Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Söke Ticaret Borsası Disiplin Kurulu Başkanı da olan Bertan Balçık pamuk çırçır fabrikası işletmeciliği faaliyetinde bulunuyor.

Bertan Balçık’ın Ulusal Pamuk Konseyi Başkanlığı’na seçilmesini değerlendiren Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel konseyin önceki başkanı Söke’li Barış Kocagöz’ün görevinin sona ermesi nedeniyle yerine yine Söke’li Bertan Balçık’ın seçilmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade etti ve kendisine görevinde başarılar diledi.

SÖKE’NİN KURTULUŞU’NUN 96’INCI YILDÖNÜMÜ BUGÜN KUTLANACAK

Söke’nin Düşman işgalinden kurtuluşunun 967ıncı yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde bugün İlçede etkinliklerle kutlanacak. Söke’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 96. Yıldönümü kutlama programı yarın sabah Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek. Saat 09.30’da çelenklerin sunumunun ardında 09:40’da resmi kutlama programı başlayacak. Atatürk Anıtına Söke Kaymakamlığı ve Söke Belediye Başkanlığı çelenkleri konulacak. Başka kurum ve kuruluşlar başka çelenk koymayacaklar. Çelenklerin konulmasından sonra saygı duruşunda bulunulup istiklal marşı söylenecek.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin okunmasından sonra Söke Belediyesi Halk Oyunları gösterisi sunulacak. Sermin Arıkan yönetimindeki yaz okulu öğrencileri Kurtuluş konulu drama ve Atatürk Oratoryosu gösterisi yapılacak. Yine Filiz Toksözlü yönetimindeki yaz okulu öğrencileri Anadolu Ateşi gösterisi yapılacak.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.