PAMUKLARDA KALİTEYİ KORUMA KOMİSYONU TOPLANDI

İsmail Eravcı

Söke’de pamuk hasadı yoğun şekilde devam ederken, Söke İlçesi pamuklarda kaliteyi Kuruma Kurulu’da dün Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu başkanlığında toplanarak yapılan denetim çalışmalarını gözden geçirdi.

Dün saat 11.30’da Söke Kaymakamlığı toplantı Salonunda Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu Başkanlığında yapılan toplantıya Söke İlçe Tarım  ve Orman Müdürü Zeki Berhuni, Söke İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gökhan Kurgan, Söke Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Nejat Sağel ve Söke Ziraat Odası Başkanı M. Kemal Kocabaş ile Söke Çiftçi Malları Koruma Başkanı Mehmet Küçükvar katıldılar.

Söke Kaymakamı toplantı öncesinde  Gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı açıklamada “Söke İlçesi Kütlü pamuklarda kaliteyi koruma komisyonu olarak bu hafta ikinci toplantımızdan sonra sahada inceleme yapmıştık. Her hangi bir sorunla karşılaşmadık. O günden bu yana da alt komisyonumuz, teknik elaman arkadaşlarımız, jandarmamız yoğun şekilde sahada faaliyet gösteriyorlar. Şimdiye kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Bugün çiftçi Malları Koruma Başkanımız Mehmet Beyde aramızda. Çiftçi Malları Koruma başkanlığından hem kurum olarak hem de personelinden bu anlamda faydalanmayı Arzu ediyoruz.

Söke Pamuğunun kalitesini Koruma adına etkin mücadeleye devam edeceğiz”dedi. Kaymakam Kurtbeyoğlu Komisyon toplantısında bugüne kadar yapılan çalışmaları gözden geçireceklerini belirterek “Saat 14.00 gibi sahaya çıkacağız. Amacımız Söke pamuğunun kalitesini korumak. Pamuğun kalitesini başta rutubet olmak üzere yabancı maddeler bozuyor. Denetimlerimiz aralıksız devam edecek”dedi.

Söke Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Nejat Sağel’de yaptığı açıklamada “Özellikle son yıllarda Söke pamuğunun kalitesini korumak için çalışmalar yoğun şekilde yapılıyor. Kaliteli pamuk üreten üretici kazanır. Bizim en büyük sorunumuz rutubetli pamuklarla ilgili. Rutubetli pamuğun hasat edilmemesini sağlamaya çalışıyoruz. Bundan dolayı çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Söke ovasında denetimler sürüyor. Üreticilerimizden nemli pamuk toplayarak Söke’nin adını kötüye çıkarmamalarını istiyoruz. Bugün (dün) Kaymakamımız başkanlığında sahada incelemelerimizi sürdüreceğiz. Ovanının tamamını dolaşıyoruz”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.