SÖKE’DE GECE PAMUK TOPLAMA YASAĞI GETİRİLDİ

İsmail Eravcı

Yaklaşık 360 bin dekar pamuk hasadının yapılacağı Söke Ovasında geçtiğimiz Cuma gününden itibaren makine sahipleri ve üreticilere gece pamuk toplama yasağınının getirildiği bildirildi. Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu Başkanlığında kurulan  Pamuk Kalitesini Koruma Kurulu geçtiğimiz hafta başından itibaren toplantılar ve sahada denetim çalışmalarını yürütüyordu. Son olarak geçtiğimiz Cuma günü öğleden önce Kaymakamlık Toplantı salonunda bir toplantı yapan komisyon öğleden sonra da sahada denetime çıkmıştır. Denetimler sonucunda Söke Ovasında gece pamuk toplanmaması konusunda karar alınarak üreticilere duyuruldu.

Söke Kaymakamı ve Pamuk Kalitesini Koruma Komisyonu Başkanı Tahsin Kurtbeyoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Söke Pamuk Kalitesini Koruma Komisyonu olarak yaptığımız toplantıda, üretici ve çırçır sahiplerinin düşünce ve taleplerini de alarak, bugünden itibaren gece pamuk yasağı ilan edildi. Söke pamuğunun kalite ve standardının korunması ve nemli pamuk toplamanın önüne geçebilmek  amacıyla,

21 Eylül 2018 (Bugün) itibarı ile pamuk makinalı hasadı, Kalite Koruma Komisyonu tarafından gece 24.00 ile  sabah 08.00 saatleri arasında yasaklanmıştır. Gece  Söke Tarım Orman müdürlüğümüz kontrol görevlileri ve jandarma ekiplerimiz sahada olacak ve hasat yasaklarına uyumu denetleyeceklerdir. Yasağa aykırı davrananların 156 veya jandarma’’ya bildirilmesi halinde de gerekli yaptırım uygulanacaktır. Makina sahibi, operatör ve üreticilerimizin Söke pamuk kalitemizin korunması amacı ile alınan yasaklama kararına hassasiyet ile uymaları önemle rica olunur” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.