‘BU BAŞLANGIÇ, DAHA İYİ OLACAĞIZ’

(Özel) İsmail ERAVCI

Söke Voleybol Bayan takımında moraller süper. İlk maçı kaybettikten sonra üst üste iki maçını da kazanan Söke Voleybol Bayan takımı önümüzdeki Pazar günü İzmirspor ile oynayacak. Geçtiğimiz Pazar günü oynanan maçın ardından hem antrenör Mutlu Yıldırım hem de Kaptan Gamze, gazeteniz Yeni Söke’ye yaptıkları açıklamada, bunun bir başlangıç olduğunu ve daha iyi olacakları sözünü verdiler. Söke Gençlik Hizmetleri Spor Salonu’nun neredeyse tamamının dolu olduğu Pazar günkü maçta bir hafta içinnde 3 maç yapan Söke Voleybol bayan takımı bu zorlu periyottan en az hasarla çıktı.

Maçtan sonra gazeteniz Yeni Söke’ye maçla ilgili değerlendirmelerde bulunan Söke Voleybol Bayan Takımı antrenörü Mutlu Yıldırım “Bu maçı kazanarak yukarı sıraları zorlamak istiyorduk. Nitekim maçı kazandık ve yukarı sıraları zorlamaya başladık. Düşme korkusu yaşamak istemiyoruz. Bizim hedefimiz yukarı zorlamak istiyoruz. Elbette herkesin lige başlarken hedefi şampiyon olmak. Ama bu ligde şampiyon olmam çok zor. Çünkü yatırımı bizden kat kat üstün olan takımlar var. Onlara karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Başta hedefimizi ilk olarak belirlemiştik ama ilk ikiye girersek büyük başarı olacak. Bu bize büyük mutluluk verir.

Bugün gerçekten seyircimiz bizi destek verdi. Seyircinin taktiri çok fazla. Eğer seyirci böyle gelmeye devam ederse de sahamızdaki hiçbir maçı vermeyiz. Aydın’dan da taraftarımız geliyor. Seyircimize teşekkür ediyoruz. Kaymakamımızın da arkamızda olması bizi daha motive ediyor. Şehir için elimizden geleni yapacağız. Daha doğrusu bölge voleybolu için elimizden geleni yapacağız” dedi

Takım kaptanı Gamze’de yaptığı açıklamada “Bu hafta 3’üncü maçımızı oynuyoruz. Kötü başladık kabul ediyoruz ama sonunda bütünleyebildik. Karşı takım iyi bir takım. Ama 20’den sonra oynayan biz olduğumuz için kazanmayı bildik. Tecrübeli bir takımız. Daha iyisini yapabileceğimizi biliyoruz. Sökelilere bizleri yalnız bırakmamalarını istiyoruz” dedi.

Haftanın karmasına seçilmesiyle ilgili gazeteniz Yeni Söke’ye açıklamalarda bulunan Kaptan Gamze Taş Kandemir “Kötü bir başlangıç yaptık ama ardından iki maçımızı almayı bildik. Bu bizim için bir başlangıç. İlerleyen sürede daha iyi adapte olup daha iyi maçlar çıkaracağımıza inanıyorum. Bu haftada karmaya seçilecek çok oyuncumuz var. Arkadaşlarımın hepsi ellerinden geleni yapıyorlar. Bugün seyirci mükemmeldi. Bizlere sonuna kadar desteklediler. Onların destekleri devam ettikçe bizde onlara güzellikler yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.