Devenin öldürdüğü adam toprağa verildi

Aydın’ın Germencik ilçesinde deve tarafından ısırılarak feci şekilde hayatını kaybeden İsmail Candaş (63) toprağa verildi.

Germencik Ömerbeyli Mahallesinde yaklaşan güreş sezonu öncesi deveyi müsabakalara hazırlayan İsmail Candaş (63), traktör ile deve damının önüne kadar gelip deveyi bağlandığı yerden çözüp yürüyüş antrenmanına çıkarmak istemişti. Bu sırada devenin saldırısına uğrayan Candaş olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Devenin saldırması ile hayatını kaybeden İsmail Candaş’ın cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından, Ömerbeyli Mahallesinde bulunan evinin önüne getirilerek helallik alındı. Ömerbeyli Mahalle Camiine getirilen Candaş’ın cenazesi burada kılınan cenaze namazının ardından Mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Deve kasaplara emanet edildi

Bakıcısını feci şekilde öldüren deve, sahipleri tarafından kasaplara emanet edildi. Veteriner hekimler tarafından ön muayenesi yapılıp kesilebilir raporu verilen deve, uzman ekiplerce mezbahaya götürüldü.

Aydın’ın Germencik ilçesine bağlı Kırsal Ömerbeyli Mahallesi’nde 3 yıl önce hayatını kaybeden Muhtarı İbrahim Candaş’tan miras kaldığı ailesi tarafından muhtarın hatırasını yaşatmak için bakılan ‘Büyük İstanbullu’ adlı pehlivan deve, önceki gün aynı zamanda devenin bakıcılığını yapan muhtarın kardeşi İsmail Candaş’ı ısırdıktan sonra duvarlara çarparak feci şekilde öldürmüştü.

Kızgınlığı ve kini devam ettiği için bağlı bulunduğu yerden uzman ekiplerce çözülen deve, kamyonete yüklenerek Umurlu’da bulunan mezbahaya götürüldü. Başka bir saldırı gerçekleştirmemesi için ağızlık takılıp ön ayakları da bileklerinden bağlanarak götürülen deve, götürüldüğü mezbahada veteriner hekimler tarafından ön muayenesi yapıldıktan sonra kesime alındı.

Kasapların bile tedbirli yaklaştığı deve mezbahaya ayakları bağlı şekilde alındı. İHA

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.