‘MİNE AŞÇI: BU ŞEHRİN ANNESİ OLMAYA TALİBİM’

İsmail ERAVCI

AK  Parti’de Söke Belediye Başkanlığı için ilk resmi başvurusunu yapan aday adayı Mimar Mine Aşçı oldu. Mine Aşçı dün saat 17.30’da AK Parti Söke İlçe Teşkilatına gelerek Söke Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı. İlçe Başkanı Namık Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri ve Belediye Meclis üyeleri ile partililer başvuru sırasında hazır bulundular. Mine Aşçı başvuru sırasında yaptığı açıklamada, Söke’nin annesi olmaya talip olduğunu söyledi.

Mine Aşçı yaptığı konuşmada “Söke’yi muasır medeniyetler seviyesine taşıyabileceğim. Söke benim memleketim. Şanslıyım ki ona yirmi yıl hizmet ettim. Yerel yönetimin bir şehri muasır medeniyete nasıl taşıyabileceğinin tüm yollarını öğrendim. Şehir yöneticisinin bir şehri nasıl ileriye taşıyabileceğini, ulusal ve uluslararası organizasyonlarla sağladığım vizyon sayesinde bir şehrin kaderinin nasıl değişebileceğini gördüm. Hayallerimiz Söke’de olur.  Biz Geleceğin şehirlerini bilmeli ve onlarla yarışmalıyız. Birkaç yıllık projelerle değil, sürdürülebilir, ekonomik, bilimin ışığıyla aydınlanan projelerle yürümeliyiz. Hükümetimizin disiplini ile ilerlemeliyiz. Hükümetimiz geleceğin şehirlerini ‘Akıllı Şehirler, Kimlikli Şehirler, Hayat Kalitesi Yüksek Şehirler, Afetlere Hazır Şehirler, Üretim Odaklı Yerel Yönetimler, Yaşanabilir Çevre Katılımcı ve Çözüm Odaklı Bir Anlayış’ başlıklarıyla üretirken, biz de şehrimize gelenek ve görenekleri ile özlediğimiz, çağdaş değerlerden vazgeçmeyen bir geleceği layık görmeliyiz. Söke, tarihiyle, coğrafyasıyla, insanıyla güçlü bir şehirdir. Doğru hizmetle, bölgenin merkezi olur. geleceğin marka şehri olur. Hayallerimiz Söke’de olur.  Sorun ortaksa, çözüm de ortak olmalıdır. Bugüne kadar edindiğim en temel deneyim başarının gerçek sırrının yaşayan herkesle, güvenin umudu beslediği ortamda birbirimizle dayanışmak olduğudur. Kadınlarımız, gençlerimiz ve çocuklarımızla dayanışma içinde, çok sesli bir anlayışla, ortak akılla yürümek gerektiğini ve bunun geleceğin Sökesi için tek yol olduğunu görüyorum. Bir sorun ortaksa; çözüm de ortak olmalıdır. Çok iyi biliyorum ki; Söke kendi dinamikleri ve doğru yönetim ile altın anahtara sahiptir. İşte bu altın anahtar için, arkamda iktidarın gücünü hissederek ben hazırım. Hizmetteki başarısı kanıtlanmış AK Belediyecilik ile Belediyedeki  başarısı kanıtlanmış Mine Aşçı. Bence Yerel yönetim; insanın, şehrin, ekonominin odağı olmalıdır. Orada ufkunuz ne kadar büyükse, inancınız da, imzanız da, cesaretiniz de o denli büyük olur. Hizmetteki başarısı kanıtlanmış Ak Parti’nin aday adayı olarak diyorum ki; Söke’deki her başarı; Sökelilerin yüreği, güveni, çabası ile Sökelilere ait olacaktır. Söke şehrinin yetiştirdiği çocuklara ait olacaktır.  Bilgim ve sevgimle Söke’nin annesi olmaya talibim. Ben bu şehrin şefkati ve sevgisi ile büyüdüm. Onun nereye ulaşabileceğini, nasıl büyüyebileceğini çok iyi biliyorum. Şimdi bu şehrin annesi olmaya talibim. Söke’de gerçekleşecek yerel seçim sürecinin, sunulacak hizmete yönelik olacağını, coşku ile süreceğini, saygı ve sevgi içinde geçeceğine inanmaktayım.  Söke kazansın, biz kazanalım, gelecek kazansın. Dünya Şehircilik Gününde Söke şehrini geleceğe taşımak için siz hazırsanız, ben hazırım” dedi.

AK Parti Söke İlçe Başkanı Namık Yıldırım’da konuşmasında hedeflerinin Söke Belediye Başkanlığını kazanmak olduğunu belirterek “Bugün ilk aday adayımız Mine Aşçı hanımefendi oldu. Önümüzdeki günlerde başka aday adaylarımızda olacak. 3-4-5 aday adayımız olabilir. Biz AK Parti Söke İlçe Teşkilatı olarak tüm aday adaylarımızı eşit mesafede olacağız. Aday adaylarımızla birlikte çalışmaya varız. 4 aday adayımız varsa bunlarla birlikte çalışacağız. Bir adayın da yanında olup diğerinin karşısında olmayacağız. Adayımız belli olduktan sonra tüm gücümüzle arkasında olacağız.”dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.