3 BORSA, LİSANLI DEPOCULUK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

İsmail ERAVCI

İzmir Ticaret Borsası, Aydın Ticaret Borsası ve Söke Ticaret Borsası bir araya gelerek, Pamuk, zeytinyağı ve tahılda Lisanslı Depo kurulması ve depoculuk faaliyeti sürdürülmesini amaçlayan iş birliği protokolü imzaladılar.

Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel, 3 borsa arasında yapılan protokol ile ilgili gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı açıklamada “Söke’de İzmir Ticaret Borsası, Aydın Ticaret Borsası Söke Ticaret Borsası olarak 3 ortakla bir şirket kuruyoruz. Bunu imza altına aldık. Yani bir şirket kurmak istiyoruz. Söke’nin başkanlığında Söke’ye yapılacak yatırım. Söke İzmir ve Aydın Ticaret Borsalarının iştirakiyle oluyor. Lisanslı depo yapılacak ama önce şirketi kurmamız gerekiyor. O şirketi kurmak için gerekli imzaları aldık. Onlarda meclislerinden geçiriyorlar bu hafta. Söke olarak biz daha önce meclisimizden geçirmiştik zaten. Şirketi kurup yola çıkıyoruz.

Söke’de kurulacak olan Lisanslı depoculuk pamuk, zeytinyağı ve tahıl üzerine olacak. Ama pamuk ve zeytinyağı ağırlıklı olacak. Argavlı Mahallesinde 73 dönüm bir arazi üzerine lisanslı depoyu kuracağız. Basını çağırıp açıklama yapacağız. Ama öncelikle diğer borsalarla yapılacak yatırımı protokol altına almamız gerekiyordu. Laf havada kalıyor ama yazıya dökülünce sıkıntı olmuyor. İki başkan da siz varsanız biz varız dediler. Söke, Aydın ve İzmir her zaman kardeştir. 3 borsa birlikte yola çıktı. Büyük ihtimalle de başarırız, yaparız” dedi.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur yaptığı açıklamada; iki kurum arası bağlarımız güçlüdür. Birlikteliğimiz her zaman devam edecektir. Pamukta Lisanlı depoculuk bölgemizin önemli ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Lisanslı depoculuk;  bir taraftan üreticinin emek verdiği ürününü değer fiyatında piyasaya sunarken, diğer taraftan da piyasa belirli bir standart ve kalite de ürüne spekülasyondan uzak şekilde erişme fırsatı yaratmaktadır.  Pamuk Lisanslı Depoculuğu kurulması ve depoculuk faaliyeti sürdürülmesi amacıyla imzaladığımız iş birliği protokolünün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha önce İzmir Ticaret Borsası ile imzalanan  Lisanslı depoculuk iş birliği protokolünü Aydın Ticaret Borsası ile de imzalandı. Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Meclis Başkan Yardımcıları Ahmet Şenel ve Rıza Uyar, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Cengiz Ülgen, Meclis Üyesi Erkan Aslan, Söke Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ali Özdericioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel, Yönetim Kurulu üyeleri Hasan Salbaş ve Muzaffer Turgut Kayhan, Meclis Üyesi Ahmet Tuğrul Başer, ve Aydın Ticaret Borsası Genel  Sekreteri Neslihan Koç hazır bulundu.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.