‘‘BİZİ ACI KAYBIMIZ KADAR ÜZEN DİĞER BİR ŞEY DE HAKKIMIZDA ÇIKAN DEDİKODULAR OLDU’’

Yavuzlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Melih Yavuz ve Yönetim Kurulu İcra ve Uygulama Sorumlusu Tevfik Yavuz inşaat sektörünün durumunu değerlendirdi.

Yavuzlar Yönetim Kurulu Başkanı Melih yaptığı açıklamada “Dönem olarak tekrarını yaşamak istemediğimiz bir dönem geçirdik. Biliyorsunuz Geçtiğimiz ay hayatımızın belki de en acı gününü yaşadık.  Kardeşim Kemal Yavuz yaşamına son verdi. Kardeş acısına, bu tarifsiz acıya ölüm şekli de eklendi. Hele bir de ölümünün ardından çıkan dedikodular acımızı daha da arttırdı. İç dünyasında neler yaşıyordu böyle bir kararı neden aldı bilemiyoruz. Onun tercihiydi.

Böyle bir karar verdirecek maddi manevi nasıl bir problemi olduğunu bilmiyoruz. Konuşulanların aksine; her büyük şirket gibi faaliyetlerimizi yürütürken gelişen borçlar ve cari hesaplarımızın dışında şirketimizin öz sermayesinin karşılayamayacağı hiç bir borcumuz bulunmamaktadır. Kaldı ki kardeşim Kemal’in şahsi mal varlığını hiç söylemiyorum. Hayat onun için anlamsızlaşmış ve yük haline gelmiş ki böyle bir şeyi tercih etti. Bize düşen ölenin arkasından tercihine saygı duymak rahmetle anmaktır.

Yavuzlar ailesi olarak acımızı yaşadık, yaşamaya devam ediyoruz ama hayat devam ediyor. Biz de görevimiz gereği işimizin başındayız. Kendisinin yerini manevi olarak doldurmak imkansız.  Ama Yavuzlar Şirketler Topluluğu olarak acımızı yaşayıp kaldığımız yerden işimize devam ediyoruz. İlerleyen dönemlerde bu mesnetsiz dedikoduların ne kadar yersiz olduğu zaten görülecektir.

Güzel işlere güzel projelere imza atmaya devam edeceğiz. Yeni kampanyamız bunun güzel bir örneği oldu. Ev sahibi olmak isteyen, Yavuzlar Mylife kalitesini yaşam şekline dönüştürmek isteyen tüm Sökeli hemşerilerimize elimizden gelen desteği veriyoruz. Yıl sonuna kadar devam edecek kampanyamızdan elimizden geldiğince fazla Sökeli’ yi faydalandırmak niyetindeyiz’ dedi.

Yavuzlar İnşaat Yönetim Kurulu İcra ve Uygulama Sorumlusu Tevfik Yavuz yaptığı açıklamada “İnşaat sektörü, 250’nin üzerinde alt sektörün ticaret hacmini desteklemektedir. İnşaat sektörünü besleyen en önemli etken ise ülkenin ekonomisindeki istikrardır. Malum son birkaç aydır özellikle döviz kurunun istikrarsızlığı piyasaları çok ciddi oranda sarsmıştır. İnşaat sektörü olarak bu durum maalesef bizi dolayısı ile katkı sağladığımız tedarikçilerimizin sektörlerini de etkiledi.

Bir çok inşaat firması bu dalgalanmalardan, piyasanın belirsizliğinden, sürekli yükselen fiyatlardan ve alıcının ev alma eğilimindeki azalmadan zarar gördü. Döviz kurlarındaki düşme eğilimi beraberinde fiyatlara aynı hızla yansımadı. Yeni yeni fiyatların normal seviyelere gelmesi ile inşaat sektöründeki durağanlık yerini tekrar harekete bırakıyor.

SEKTÖRDEKİ DURAĞANLIK FİRMANIN FAALİYET BÖLGESİNDEKİ STOKLAR VE BÖLGENİN DEMOGRAFİK YAPISIYLA ORANTILI

Piyasaların belirsizliği İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerimizdeki inşaat stoklarındaki yığılma ile birleşince sektör bu dönemi daha zor atlatır hale geldi. Ancak bölgemiz olan Aydın Söke bu anlamda biraz farklılık gösteriyor. Özellikle Söke’de yüksek kaliteli, güvenli imalata halen ciddi bir ihtiyaç var. Görmezden gelinemeyecek bir gerçek Söke eski ve güvensiz binalarla dolu. Şehir merkezi istasyon caddesi etrafında kurulmuş. Eski binalar bu alanda yoğunlaşmış ve sıkışmış durumda. Şehrin merkezini yeni cazibe merkezleri olan Yenicamii ve Yenikent gibi yeni yerleşim alanlarına doğru genişlemesi gerekiyor. Yeni yapılan projeler gerek sağlamlık gerek güvenlik gerekse sosyal donatıları ile ev sahibi olmak isteyenlerin ilk öncelikleri oluyor.

Ülkemizde %80 oranında sektörümüz konut inşaatlarından oluşuyor. İnşaat sektöründe Söke gibi bölgelerde geliştirilecek projeler için demografik ve sosyal göstergeler önem taşıyor. Çevresel ve yaşam koşullarına dair verilerden bağımsız oluşturulan projeler risk taşıyor. Yavuzların bölgemizde marka olmuş Mylife projelerinin en büyük özellikleri bölgemiz halkının tüm beklentilerini cevaplaması. Birde Türk halkının bir gerçeği var ki bu hiç bir zaman değişmeyecek. Kendi evinin, yuvasının sahibi olmak.

Döviz kurundaki düşme ve bölgemizin gerçekleri bir dönem  yavaşlayan gayrimenkul yatırımcılarını özellikle ilk  evinin sahibi olmak isteyen vatandaşımızı tedirgin etmekle birlikte eski hareketliliğimizi kazandık. Yavuzlar İnşaat olarak biz yılların tecrübesi ve verdiğimiz güvenle yeni projelerimizde tam gaz devam ediyoruz. Müşterilerimize destek olmak adına çok özel kampanyalar hazırlıyoruz. Özellikle Mylife Point ve Newcity projelerimizin start alması bizi çok heyecanlandırdı. Yeni projelerimizin inşaat başlangıcının böyle bir döneme denk gelmesi bizi inşaata başlama ile ilgili bazı değişiklikler yapmaya itti. Dövize bağlı fiyat yükselişleri nedeni ile artan imalat maliyetleri özellikle inşaatın en büyük imalat kalemi olan demirin %100 den fazla zamlanması ve bunu müşterilerimize fiyat artışı olarak yansıtmamak adına inşaat başlangıçlarımızı biraz ötelemiştik. Neyse ki inşaat malzeme fiyatları özellikle de demir fiyatları istediğimiz seviyelere geriledi ve biz de imalatlarımıza hız verdik.

‘‘SÖKELİLERE BİR MÜJDEMİZ VAR’’

Konut sahibi olmak isteyen Sökeli vatandaşlarımıza bir müjdemiz de var. Çok özel kampanyalar ile ev sahibi olmak isteyen tüm Sökelileri Mylife ‘lı yapacağız. 0.99 vade farkı ile bitmiş projelerimizde 60 ay, devam eden projelerimizde %25 peşin 120 ay taksit avantajı sunuyoruz. Bu kampanyayı iddia ediyoruz Söke’de yapabilecek güçte başka firma yok’’ dedi.

‘‘SÖKE’DE İSTEYEN HERKESİ EV SAHİBİ YAPACAĞIZ’’

Yavuzlar Satış Pazarlama Koordinatörü Bihim Tepeli’de yaptığı açıklamada “Yavuzlar İnşaat olarak, sadece bölgemizde sektörel olarak kalite standartlarını yükseltmekle kalmadık aynı zamanda kaliteli konutların ulaşılabilir olmasını hedefledik. Konut kalitesinde ve konforunda il – ilçe farkını kaldırdık, fiyatlarımızı makul seviyelerde koruyarak, müşterilerimizin satın alma gücünü arttıracak formüller geliştirdik.

Bugün Söke’de hemen taşınmaya hazır iki, inşaat süreci devam eden üç farklı projemiz var. Her zevke, her ihtiyaca ve her bütçeye uygun bu seçeneklerden size en uygun daireye sahip olabilmeniz için fırsatlar yarattık. Hemen taşınmaya ya da yüksek kira getirisiyle hemen kiralanmaya hazır dairelerimize ‘0.99 vade farkı ile 60 ay’ kampanyamız ile sahip olabilirsiniz.  Bir diğer seçenek de inşaat süreci devam eden projelerimiz… 24 ay içerisinde teslim etmeyi planladığımız bu yepyeni dairelerde ise ‘0.99 vade farkı ile 120 ay’ kampanyamız geçerli. Üstelik ilk iki yıl yani 24 ay vade farksız…

Bunun yanı sıra peşin satın almak isteyen müşterilerimize peşin fiyatımız üzerinden %10 indirim uyguluyoruz. Ya da müşterimizin gelir akışına göre, ara ödemeli vadeli seçenekler de üretebiliyoruz. Müşterilerimizin en kolay ve avantajlı şekilde satın alma sürecinde yanındayız, sorumluluk alıyoruz. Gerek yeni evine yerleşmeyi tercih eden, gerekse bir yatırıma dönüştürüp kiraya veren müşterilerimiz, halen doyuma ulaşmamış değer artışı ile de kazanıyorlar bir taraftan… Mylife Residence projemizden 2015 yılında inşaat başlangıcında satın alan müşterilerimiz %150 kazanç sağlamış durumda bugün… ve bu değer artışı katlanarak devam ediyor.

Projelerimizin lokasyon tercihini kısa ve uzun vadede bölgeyi bekleyen gelişme ve değişmeleri önceden analiz etmek sureti ile yapıyoruz. Promosyonlarımız ile amacımız sektörel konjektörde, müşterilerimizin satın almasını ve bize ulaşmasını zorlaştırabilecek engelleri ortadan kaldırmak. Müşterilerimiz, zorlanmadan, kira öder gibi ev sahibi olabilecek. Tüm kalite, konfor ve donanım standartlarının üzerindeki projelerimizde ailelerin mutlu ve gururlu, çocukların özgür ve güven içinde, yaşlılarımızın rahatlık ve kolaylık içerisinde bir hayata kavuşabilmesi için bizler 7/24 işimizin başındayız. Amacımız herkese ulaşabilmek herkesi ev sahibi yapabilmek… Eğer ev sahibi olmak gibi bir düşünceniz var ise öncelikle bizimle görüşüp sonrasında tercihinizi yapmanızı bekliyoruz” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.