SÖKE ZİRAAT ODASI DELEGE SEÇİMLERİ BUGÜN YAPILACAK

İsmail ERAVCI

Yaklaşık 12 bin üyesi ile Söke’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Söke Ziraat Odası’nda önümüzdeki 4 yıllık süre içinde görev yapacak delegelerin seçimleri bugün yapılacak. Bugün saat 10.00 ile 17. 00 arasında gerçekleştirilecek olan seçimlerde mahalle delegeleri belirlenecek.

Söke’de her mahalleden bir delege seçilecek. Mahallelerin büyük çoğunda en az iki aday bulunuyor. Bazı mahallelerde ise 4-5 delege adayı bugünkü seçimlerde yarışacaklar. Söke’de 49 mahallede seçimi kazanan Söke Ziraat Odası delegeleri Şubat ayı başında toplanarak oda meclisini belirleyecekler. 49 Mahalle delegesinden 21’i Söke Ziraat Odası Meclis Üyesi olacak.

Bugün yapılacak Ziraat Odası delege seçimlerinin bir hayli çekişmeli geçmesi bekleniyor. Mevcut başkan M. Kemal Kocabaş Yenicami mahallesinden tekrar delege olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kocabaş’a rakip ise akrabası olan Mehmet Geniş. Bugün yapılacak seçimlerde sonucu en çok merak edilen mahallelerden biri Yenicami Mahallesi olacak.

Bunun yanında bir dönem Ziraat Odası Başkanlığı, başkan yardımcılığı, meclis üyeliği gibi görevlerde bulunan Muzaffer Kovancı Sarıkemer Mahallesinden delege olmak için bugün sandığa giriyor. Başkan adaylarından en rahat isim ise Mustafa Tanyeri. Mustafa Tanyeri Pamukçular Mahallesinden delege adayı oldu ve henüz karşısına aday çıkmamıştı. Bunun yanında Ziraat Odası Meclis üyelerinden Mümin Meydan Burunköy Mahallesinden Hasan Gök ise Cumhuriyet Mahallesinden delege adayı olurken başkanlık için aday olduklarını açıkladılar. Delege seçim sonuçları büyük bir heyecanla bekleniyor.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.