HEDEFİ OLMAYAN TAKIMLAR DAHA TEHLİKELİ


İsmail  ERAVCI

Söke Voleybol takımı antrenörü Mutlu Yıldırım, hedefi olmayan takımların daha tehlikeli olduğunu belirterek, hedefi olmayan takımların ç ok rahat oynadıklarını, bunun yanında karşılarındaki takımların motivasyonunu da olumsuz etkilediklerini dile getirdi.

Söke Voleybol Kulübü Başkanı Mutlu Yıldırım yaptığı açıklamada “17’nci haftaya girdik. Ligin bitime 3 hafta kaldı. Kendi evimizde oynadığımız maçta rakibin hedefi yoktu. Ligden düşmesi kesin gibi. Sonuçta kaybedeceği bir şey yok. Bize karşı rahat oynadı. Bizim bu maçı almamız gerekiyordu. Sonuçta son sette biraz zorlandık ama 3-0 kazanmasını bildik. Tabi takımın böyle maçlarda motivasyonu zor oluyor. Rakibe göre oynuyorlar o da maçın ara ara stresli geçmesine sebep oluyor. Hiçbir zaman oynanmadan maç kazanılmıyor. Bunu sporcuların görmesi gerekir. Son sette başa baş bir mücadele oldu. Rakibimize bu yönden tebrik ediyoruz.

Maçların bitmesine 3 hafta kala ligde altımızdaki takımla 11 puanlık bir fark olacak. Oda tabi bizi mutlu ediyor. Zor şartlar altında yani çocuklarımızın çoğu dışarda. Birlikte fazla antrenman yapamıyoruz. Ona rağmen bu lig zorlu ve çetin bir lig. Daha doğrusu rakiplerimiz çok güçlü. Aydın Büyükşehir, Kepez Belediyespor, Bodrum ve Nazilli altımızda şu anda. Bu da başarılı bir sezon geçirdiğimizi gösteriyor. Bundan sonraki maçlara rahat oynayacağız. Daha doğrusu birde oyuncularımıza şans vermek istiyoruz. Bir sonraki maçlarda rahat olduğumuz için tecrübesiz oyuncularımız bu kalan 3 maçta tecrübe kazanacaklar” dedi

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.