ATATÜRK’ÜN SÖKEYE GELİŞİNİN 95. YILDÖNÜMÜ KUTLANIYOR

İsmail ERAVCI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Söke’ye gelişinin 95. yıldönümü bugün saat 15.00 – 16:00 saatleri arasında yapılacak törenle kutlanacak. Bugün saat 08.00’den itibaren Devlet Daireleri,  Kamu ve özel kuruluşlar, ticarethaneler, işyerleri ile cadde ve sokaklar bayraklarla süslenecek. Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı ve şehrin caddeleri bayraklarla süslenecek.

Zirve Dağcılık Söke Şubesi ile Söke Ayyıldız Doğa Sporları Derneği üyelerinin ve vatandaşlarımızın yürüyüşü 13.45’de Granta Mevkiinden (Önde Türk Bayrağı, Atatürk Posteri ve Pankart olacak şekilde) başlayacak, Yenikent Mah. İsmet İnönü Caddesi Özel Söke Amerikan Kültür Koleji önünden yürüyüş grubu arkasından bisikletli grup (Söke Kent Konseyi Bisiklet grubu, Söke Ayyıldız Doğa Sporları Derneği, Sabah Yıldızları Bisiklet Spor Kulübü Derneği, Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bisiklet grubu) ile birlikte devam edecek, Atatürk koşusu yarışması yürüyüş grupları geldikten sonra başlayacaktır.(Yarışmaya katılan tüm koşucular kıyafetlerini kendileri temin edecektir) Önde koşucular arkada yürüyüş ve bisiklet grubu şeklinde, Cafer Efe Heykeline kadar devam edecek.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından yapılacak Atletizm yarışlarına Atatürk koşusu ortaokul kız erkek ve lise kız erkek kategorilerinde 1500 metre olarak saat 14:15 de Amerikan Kültür Okulları önünden başlayacak. Cafer Efe Heykeli önünde, yürüyüş, bisiklet ve koşu gruplarını, protokol, tüm halkımız ve öğrencilerimizi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları oyuncusu Ramazan GÖVEN Zeybek oyunu ile karşılayacak.

Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bisiklet grubu 10. sınıf öğrencilerinden İlayda SEVİNÇ ve Söke Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencilerinden Ahmet Kaan ÇELİK tarafından Kaymakamımıza Türk Bayrağını teslim edilecek. Teslim edilen Bayrak, İlçe Kaymakamı tarafından Sıdıka İlkokulu izci lideri Fevzi ÖNCÜL sorumluluğunda izci grubuna teslim edilecektir. Cafer Efe Heykeli önünde Saat 15:00’ de yürüyüş için protokol, tüm halkımız ve öğrenci grubu toplanacak.    Tören alanından, Cumhuriyet Meydanına yürüyüş, okulların Bayrak Flama, Belediye Bandosu, Türk Bayrağı, Atatürk Posteri, Öğrenci Grupları, Şehit Gazi Ailesi Yakınlarım, protokol ve yürüyüş gurupları şeklînde düzen alacak.

Bugün saat 15:30’da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Çelenk Sunma töreni yapılacaktır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Büyükleri için 1 (bir) dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı söylenecek.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören, Çelenk sunma töreninin devamında saat 15.30’da başlayacak. Söke Yavuz Selim Anadolu Lisesi öğrencisi Şule SAKA, Fevzipaşa Ortaokulu öğrencisi Eren GÜLCUN ve Söke Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencisi Yunus TAHTACI tarafından şiirler okunacak.

Söke Kaymakamı Tahsin KURTBEYOĞLU’ nun günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra Söke Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile açılan “Kadın Zeybek Kursu” kursiyerlerinin halk oyunları gösterisi yapılacak. Atatürk Koşusunda dereceye girenlere ödül töreni yapılacak.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.