ÖNCE OKUYORLAR SONRA ANTRENMAN YAPIYORLAR

İsmail ERAVCI

Batı Söke Çimento Ortaokulunda 2015-2016 eğitim- öğretim yılında başlayan JUDO çalışmalarında şu an beş farklı okulun öğrencilerinden oluşan 60 kişilik bir takım haline gelindiği bilgisi verilirken, sporcuların antrenmanlara başlamadan önce 20 dakika kitap okudukları bilgisi verildi.

Bu yıl Manisa’da yapılan bölge müsabakalarında 65 kg’da Kenan Geldegül; 66 kg’da Raife Taşdemir’in üçüncü oldukları açıklanırken bölgemizi Bursa’da yapılacak olan Türkiye düzeyindeki müsabakalarda temsil etme hakkı kazandıkları açıklandı.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu önceki gün Batı Söke Çimento Ortaokuluna giderek çalışmaları yerinde gördü. Bu arada 3 yılın değerlendirildiği bir toplantı yapıldı. Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu yaptığı açıklamada “ Ahlâklı sporcu yetiştirmek amacıyla başlayan çalışmalar, her çalışmadan önce çocuklarımızda okuma alışkanlığı kazandırmak düşüncesiyle on beş  dakika okuma etkinliği yapılmasıyla da fark yarattı. Biz 15 dakika istedik onlar 20 dakika kitap okudular. Üç sene içerisinde ilçe, il ve bölge düzeyinde yapılan müsabakalarda önemli başarılar da elde edildi. Bu yıl Manisa’da yapılan bölge müsabakalarında 65 kg’da Kenan GELDEGÜL; 66 kg’da Raife TAŞDEMİR üçüncü olmuş ve bölgemizi Bursa’da yapılacak olan Türkiye düzeyindeki müsabakalarda temsil etme hakkı kazanmışlardır.

Önceki gün JUDO çalışmalarının 3 yılının değerlendirildiği, derece alan sporcuların onore edildiği bir tören yapıldı. Bu törende konuşan velilerimizin, Judo faaliyetine başta endişeyle yaklaşmalarına rağmen, öğrencilerinde hem akademik hem sosyal yönden gördükleri gelişimi ifade etmeleri oldukça dikkat çekiciydi. Yine öğrencilerin, çalışmayla ilgili gurur, mutluluk ve özgüven vurguları dikkat çekti.

Antrenörümüz Sayın Fatma Betül TAŞAN’ı, Okul Müdürü Sayın Mehmet TELLİ’ yi, sporcu öğrencilerimizi tebrik eder, eğitim ve öğrencilerimiz için yapılan her türlü faaliyetler artarak devam edecektir” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.