SAĞEL: ORTAYA KONAN PROJELERİN HAYATA GEÇİRİLMESİNİ BEKLİYORUZ


İsmail ERAVCI

Söke Ticaret Borsası Başkanı A. Nejat Sağel, Söke’deki seçim süreci kentimize yakıştığı şekilde demokrasi ve huzur ortamında tamamlandığını belirterek, bundan sonra Süreç boyunca ortaya konan projeler için harekete geçme zamanı olduğunu ve Türkiye’nin bölgesel ve küresel ekonomide yükselmesi için hepimize görev düştüğünü söyledi.

Sağel açıklamasında “Seçim süreci boyunca kentimizin yetiştirdiği değerli insanların kentimize dair projelerini gördük, kampanyalarını takip ettik. Her bir aday bu süreç içerisinde kendini ve projelerini anlatmaya çalıştı, kampanyalar yaptı ve sonuç olarak Söke halkının teveccühünü talep etti. Pazar günü ise hemşerilerimiz büyük oranda sandıklara gidip yasal haklarını kullanarak iradelerini ortaya koydular. Kentimizin güzel insanları bu süreci hiçbir taşkınlığa ve huzursuzluğa meydan vermeyerek kendine yakıştığı gibi tamamladı. Huzurlu ve sakin bir seçim günü geçirdik.

Hiç kuşkusuz tüm projeler ve kamu yararı için bir taş daha koyma gayreti içinde olan tüm adaylar Söke’miz ve Aydınımız için çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Bu demokrasi maratonunda yarışan herkesi kutlamak, seçim süreci boyunca Borsamıza gelerek projelerini bizzat paylaşan tüm adaylara ayrıca teşekkür etmek isterim. Tüm kazanan kişileri tebrik ediyor, başarılı çalışmalar yapacaklarına inanıyorum.

Artık önümüzde yepyeni bir dönem var. Artık hizmet zamanı bu süreçte ilk olarak Ekonomiye odaklanarak,  Ekonominin temellerini daha güçlendirecek yapısal reformları arka arkaya hayata geçirebilmek, Ülkemiz ve Söke’miz için büyük bir önem taşımaktadır. Süreç boyunca ortaya konan projeler için harekete geçme zamanı Türkiye’nin bölgesel ve küresel ekonomide yükselmesi için hepimize görev düşüyor. Bizim üzerimize düşen, daha fazla üretmek, daha fazla yatırım yapmak ve istihdam için birlikte çalışmaktır. SÖKE TİCARET BORSASI olarak kentimizin yararına geliştirilen her projenin takipçisi ve destekçisi olmaya devam edeceğiz.  Söke’mizin kazanımları için ortak çalışma gayreti içinde olacağımızı ve kentimizin geleceği için işbirliği konusundaki kararlılığımızın bir kere daha altını çizmek isterim. Her zaman vurguladığımız gibi yerel yönetimi, sivil toplum kuruluşları, değerli halkımız ile ortak irade göstererek güzel işler başarabiliriz” dedi.

Yerel seçim sonuçlarının kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, kazanan başkan ve meclis üyeleri ile muhtarlarımızı tebrik ediyor ve demokrasi yarışına katılan tüm adaylara katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.