İSTASYON CADDESİ DÜZENLEME İÇİN DOĞALGAZI BEKLİYOR

İsmail Eravcı
Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli geçtiğimiz Cuma günü gazeteniz Yeni Söke’nin düzenlediği imza gününe katılmıştı. İmza gününde Söke’de önümüzdeki günlerde yapılacak yatırımlarla ilgili bilgi veren Fatih Akkentli, bu sene İstasyon Caddesinin yatırım programında yer almadığını belirterek, bunun gerekçesinin doğal gaz hattının bu bölgeden geçmemesi olarak açıkladı.
Fatih Akkentli yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi Söke merkezin büyük bir bölümünde doğalgaz çalışmaları tamamlandı. Doğal gaz hattı yapılmayan bölgelerde var. Bunlardan birisi İstasyon caddesi. Biz istasyon caddesinde kaldırım düzenlemesi ve asfalt yapabilmek için öncelikle doğal gaz hattının buradan geçmesini istiyoruz. Ancak bu sene doğalgaz yatırımının Söke’ye yapılmayacağını öğrendik. Bundan dolayı bizde istasyon caddesinde yapacağımız çalışmayı doğal gaz hattı geçinceye kadar erteledik. Aydın Doğal gaz yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde bu sene Söke’ye doğal gaz çalışması yapılmayacağını söylediler. Bunun üzerine biz de istasyon caddesinde yapacağımız çalışmayı erteledik. Çünkü önümüzdeki yıl istasyon caddesinde doğal gaz hattı gelmesi durumunda bizim yaptığımız çalışma boşuna gidecekti. Çünkü yapılacak çalışma maliyeti yüksek bir çalışma.
İstasyon caddesi yerine Çeltikçi Mahallesi’nin ortasından geçen Bayındır caddesinde bir çalışma yapacağız. Burada doğalgaz çalışmaları da bitmiş durumda. Önümüzdeki günlerde Bayındır Caddesinde çalışmalara başlayacağız” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.