ÇİFTÇİLERİN DİJİTAL BECERİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ DEVAM EDİYOR

İsmail Eravcı
Adnan Menderes Üniversitesinin proje ortağı olduğu ve Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan, ERASMUS+ Programı 2018 Yılı Ana Eylem 2 Stratejik Ortaklıklar- Yetişkin Eğitimi programı kapsamında “Çiftçilerin Dijital Becerilerinin Geliştirilmesi” (Developing Farmers’ Digital Skills-DigiFarmer) adlı projenin faaliyetleri devam ediyor.
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, kırsalda yaşayan çiftçilerin dijital becerilerini geliştirerek daha aktif olmalarını ve böylece sosyal ve iş yaşamlarında verimlilik ve üretkenliklerini arttırmayı amaçlayan projenin ortaklarını Aydın Valiliği (AB ve Dış İlişkiler Bürosu), Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Söke Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Karpuzlu Ziraat Odası, Anaptixiako Kentro Thessalias (Yunanistan), Institut Pro Trénink Pohostinnosti (Çek Cumhuriyeti), INERCIA Dijital (İspanya) ve Euroform (İtalya) oluşturuyor.
Başlangıç toplantısı proje ortaklarıyla birlikte Aydın’da gerçekleşen projenin; Üniversiteyi temsilen, eğitim faaliyetlerini Dr. Öğretim Üyesi Taner Arabacıoğlu, bilgi işlem çalışmalarını Çağrı Kesen yürütüyor. İki yıl süre ile uluslararası boyutta uygulanacak olan projenin sonunda çiftçiler için dijital beceri ve yetkinliklerin tanımlanması, dijital beceriler eğitim modülü, eğitim materyalleri (basılı), açık öğrenme materyalleri, Digifarmer Web Sitesi, Çiftçi E-Platformu gibi somut çıktılara ulaşılması planlanıyor.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.