İNTİHARI ÖNLEME EĞİTİMİ VERİLDİ

İsmail Eravcı
Son yıllarda gerek ilçemizde gerekse Türkiye genelinde intihar vakalarının artması üzerine Sağlık Bakanlığı harekete geçti. Söke’de de sık sık intihar vakalarının yaşanması nedeniyle İlçe Sağlık Müdürlüğünü harekete geçirdi.
Bu kapsamda Söke İlçe Sağlık Müdürü Dr. Esma Gürsoy, Hekimler Dr. Fatma Burcu Türkmen ve Sosyal Hizmet Uzmanı Dilek Aldemir tarafından, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmenlerine geçtiğimiz cuma günü saat 15:00 de Söke Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi toplantı salonunda “İntiharı Önleme “ konulu eğitim verildi.
Dünya İntiharı Önleme Gününün 2019 yılı teması Uluslararası İntiharı Önleme Derneği tarafından “İntiharı Önlemek için birlikte çalışmak” olarak belirlendiğini söyleyen Söke İlçe Sağlık Müdürü Dr. Esma Gürsoy “Son yıllarda intihara eğilimler arttı. Söke’de bile sık sık intihar haberleri duyuyoruz. İntihar eden kişi bazen çok yakından tanıdığımız insanlar olabiliyor. Bizde toplumun her kesimine intiharlar konusunda bilgilendirmek istiyoruz. Bu kapsamda özellikle öncelikli olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalışan psikolojik danışman ve rehber öğretmenlere intiharı önleme eğitimi verdik. Çünkü gençler öncelikle sorunları olduğunda ya psikolojik danışmana gidiyor ya da rehber öğretmenlere. Kendilerini nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgiler aktardık” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.