SÖKE BELEDİYESİ AŞURE DAĞITTI

İsmail Eravcı
Söke Belediye Başkanlığı tarafından Belediye Meydanında dün saat 12.45’te aşure etkinliği yapıldı. Aşure etkinliğinde Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, aşure kazanının başına geçerek vatandaşlara aşure dağıttı.
Aşure dağıtımına Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa İberya Arıkan ve Veli Devrim Yerli, Söke Belediye Meclis Üyeleri Hatice Kurban, Yasemin Gürsoy, Süleyman Yörük, Sökespor Başkanı Fuat Evren Gül, Söke Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Çıtak, bazı mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlarla aşure etkinliğinde buluştuklarını ifade eden Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; “Geçmiş yıllarda da Belediye Başkanlarımız bunları yapmıştır. Bereketi paylaşmak üzere vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla bir arada olmaktan çok mutluyuz. Bizde Bin 500 kişilik aşure hazırlattık ve vatandaşlarımızla buluşturduk. Herkesin yemesini istiyoruz. Bilindiği gibi Muharrem ayı’nın 10’uncu günü aşuremizi yapıyoruz. Bayağı katılım yüksek. Katılan ve destek olan, bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Paylaş

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.